Ključne karakteristike AI vođa
IBM je objavio novo izvješće pod nazivom AI na djelu koje naglašava strategije umjetne inteligencije tvrtki koje se smatraju vodećima u području umjetne inteligencije.
White papers („bijeli papiri“) predstavljaju vrlo snažnu online promocijsku tehniku i služe kao odličan prodajni alat. Što se tiče Hrvatske, ovaj pojam je slabo poznat, a u SAD-u se pojavio za vrijeme 2. svjetskog rata. Naime, nakon što je rat završio, životi američkih građana doživjeli su velike promjene.
Država je počela slati razne upute i brošure o tome kako treba upotrebljavati razne aparate ili uređaje te je prvotni cilj bio da se stanovništvo educira o najnovijim tehnologijama koje su se iznenada pojavile u SAD-u. Upute su bile napisane na kristalno bijelim papirima pa i od tuda naziv White Papers.
Internet je doveo do toga da su se white papers sve više počeli upotrebljavati kao prodajni alat od strane raznih tvrtki i bili su besplatno dostupni ciljanim grupama. U komercijalnom smislu, white papers predstavlja edukativan i promotivan tekst gdje se objašnjava svrha nekog proizvoda ili usluge i na koji način korisnik može riješiti neki svoj problem.
Naravno da je u prvome planu prodaja pa se posebna pažnja obraća na lijepi dizajn, kratak i jednostavan format te se posebna pažnja posvećuje tome da „poziv na prodaju“ bude što manje zastupljen, ne više od 10 posto. Cilj je da se što efektnije istaknu bitni elementi koji zanimaju korisnika, a poželjno je imati i određeni broj slika.
White papers se nalaze i u pdf obliku na web stranicama neke tvrtke, a u našem slučaju mogli bi ih jednostavno nazvati stručnim brošurama. Kako bi White Papers bili što učinkovitiji, na njima trebaju raditi profesionalci koji se razumiju u copywriting, dizajn i znaju prepoznati „ono bitno“ za potencijalnog kupca.
Ovaj način prodaje nije toliko „agresivan“ kao što je možda telefonska prodaja te pruža korisniku da se u miru informira o proizvodima ili uslugama koji bi mogli riješiti neki njegov problem.