Platforme u oblaku nastavljaju igrati ključnu i rastuću ulogu na tržištu igara, pri čemu i poslužitelji za igre i radni procesi razvoja temeljeni na oblaku ostaju ključni slučajevi upotrebe.
Novo istraživanje Omdije otkrilo je sve intenzivniju konkurenciju među platformama u oblaku u industriji igara. Izvješće je pokazalo da su AWS, Microsoft Azure i Google Cloud vodeće platforme u oblaku za igre, s tim da je Google Cloud sada po prvi put rangiran među vodećima na tržištu. Sve veća konkurencija također se odražava u proširenom rasponu dobavljača obuhvaćenih izvješćem, koji ove godine uključuje nove dodatke na i3D.net i servers.com.
Platforme u oblaku nastavljaju igrati ključnu i rastuću ulogu na tržištu igara, pri čemu i poslužitelji za igre i radni procesi razvoja temeljeni na oblaku ostaju ključni slučajevi upotrebe. U međuvremenu, platforme u oblaku postale su ključni pružatelji niza alata i rješenja za razvoj igara i također se pozicioniraju kao ključni igrači u uvođenju generativne umjetne inteligencije u igrama. Tržišni lideri AWS, Microsoft Azure i Google Cloud ne samo da su najčešće korišteni oblaci od strane tvrtki za igre, već također dosljedno nude izvanrednu infrastrukturu i najpotpunije pakete alata, usluga i integracija.
Posebno je zapaženo uključivanje Google Clouda među tržišne lidere po prvi put. "Ponuda Google Clouda za industriju igara postaje sve impresivnija iz godine u godinu, a Omdijini podaci jasno pokazuju da je razvojni programeri igara nagrađuju s više svog posla", komentirao je Liam Deane, glavni analitičar koji pokriva tehnologiju igara u Omdiji.
Istraživanje također naglašava sve raznovrsniji raspon usluga u oblaku dostupnih u vertikali igara. "Dobavljači novih značajki, i3D.net i servers.com, izvrsni su primjeri rastuće sposobnosti specijaliziranih dobavljača koji ne koriste hiper skaler da ponude uvjerljive i diferencirane ponude tržištu igara", istaknuo je Deane. Općenito, Omdia procjenjuje da će tržište oblaka i srodnih usluga u igrama biti vrijedno oko 15,6 milijardi dolara u 2024., što ovo čini jednim od najvećih i najkritičnijih područja tehnologije igara.
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) imenovana je koordinatorom za digitalne usluge u Republici Hrvatskoj i jedna od zadaća u provedbi EU-ove Uredbe o digitalnim uslugama je pomoći svim relevantnim dionicima za provedbu izbora u prijavi i uklanjanju nedopuštenog sadržaja
Prve naznake promjena pojavile su se kada je moderator volonter odgovorio korisniku na Microsoftovim Skype forumima da ne može kupiti nove kredite, kad se požalio na to.
Nakon naporne godine, uz finu hranu i kolače, većina nas u ovom blagdanskom razdoblju imat će više vremena za druženje, ali i odmor uz opuštajući i zabavan TV sadržaj.