Tvrtka s naslijeđem koje datira iz 1895., trenutačno ima više od 750 MW kapaciteta solarnih elektrana u razvoju diljem Hrvatske.
Statkraft, najveći europski proizvođač obnovljive energije, najavljuje značajan rast poslovanja u Hrvatskoj koji će obilježiti niz projekata u razvoju, tim koji se nastavlja širiti, kao i novi, veći uredski prostori koji su otvoreni u Zagrebu.
Tvrtka s naslijeđem koje datira iz 1895., trenutačno ima više od 750 MW kapaciteta solarnih elektrana u razvoju diljem Hrvatske. Također, Statkraft je bio predvodnik u hidroenergiji i najveći je europski proizvođač obnovljive energije.
Njegovo poslovanje obuhvaća hidroenergiju, energiju vjetra, solarnu energiju, plinsku energiju i usluge daljinskog grijanja, a tvrtka igra ključnu ulogu na globalnom energetskom tržištu s prisutnošću u više od 20 zemalja. Od 2021. to uključuje i Hrvatsku.
"Aktivno razvijamo robustan niz projekata solarnih i vjetroelektrana u Hrvatskoj, kao i sustava za pohranu energije. Preseljenje u naše nove i veće prostore označava sljedeću fazu naših aktivnosti, kao i usklađivanje s našom vizijom rasta i održivosti", rekao je Arnaud Bellanger, direktor Statkrafta za Hrvatsku.
Statkraftovi kapaciteti za razvoj projekata i ambicije u Hrvatskoj dodatno su ojačani akvizicijom Neoenovih hrvatskih operacija i projekata prije nekoliko mjeseci.
"Zadovoljstvo nam je što nastavljamo širiti svoju prisutnost u Hrvatskoj, na tržištu koje pokazuje velike mogućnosti i prilike za razvoj obnovljivih izvora energije", izjavio je Simen Bræin, viši potpredsjednik Statkraftove europske regije 3 koja uključuje Francusku, Italiju, Albaniju i Hrvatsku.
Prema izvješću IDC-a o izgledima za IoT potrošnju u Europi, Bliskom istoku i Africi, možemo očekivati 11 posto složenu godišnju stopu rasta (CAGR) između 2023. i 2028.
"Živimo u svijetu satelita, američkog GPS-a i europskog Galilea (GNSS), koji su nam značajno pojednostavili navigaciju. Ako tehnologija zakaže, pomorci moraju znati kako se orijentirati na nebu, ovisno o dobu dana, pomoću Sunca, zvijezde Sjevernjače, Mjeseca i dijela planeta Sunčevog sustava, koristeći nautički godišnjak i sekstant koji mjeri kutnu visinu nebeskog tijela iznad horizonta u kombinaciji s GMT vremenom."
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.