Tvrtka sada planira iznijeti svoj slučaj Vrhovnom sudu SAD-a, najvišem u zemlji. Nakon odluke žalbenog suda, TikTok je ukazao na uspostavljenu povijesnu evidenciju Vrhovnog suda o zaštiti slobode govora i izrazio nadu da će učiniti isto po ovom važnom ustavnom pitanju.
Depositphotos
Žalbeni sud u SAD-u prošlog je tjedna odbacio argumente za zaustavljanje zakona koji zahtijevaju da ByteDance proda svoju imovinu američkog TikToka ili će biti zabranjen. Odluka suda bila je jednoglasna.
Tvrtka sada planira iznijeti svoj slučaj Vrhovnom sudu SAD-a, najvišem u zemlji. Nakon odluke žalbenog suda, TikTok je ukazao na uspostavljenu povijesnu evidenciju Vrhovnog suda o zaštiti slobode govora i izrazio nadu da će učiniti isto po ovom važnom ustavnom pitanju. “Nažalost, zabrana TikToka osmišljena je i progurana na temelju netočnih, manjkavih i hipotetskih informacija, što je rezultiralo potpunom cenzurom.”
Tvrtka je pojačala vatru, ponovno tvrdeći da bi bilo kakva zabrana ušutkala glasove 170 milijuna korisnika u SAD-u. Šefovi TikToka planiraju tražiti zabranu zakona koji se donosi kako bi Vrhovnom sudu dali vremena da ocijeni stvar. Ako ga TikTok ne uspije uvjeriti, zemlja bi teoretski donijela zabranu 19. siječnja. Taj bi se trenutak mogao pokazati ključnim s obzirom na to da bi novoizabrani predsjednik Donald Trump trebao položiti prisegu 20. siječnja.
Trump je predsjednik koji je pokrenuo akciju protiv TikToka, tvrdeći 2020. da kinesko naslijeđe kompanije znači da predstavlja rizik za nacionalnu sigurnost zbog veza s nacionalnom vladom. Očito se predomislio tijekom izborne kampanje, kada je budući predsjednik ustvrdio da je TikTok moćna konkurentska sila. Obećanje postavlja mogućnost poništavanja jedne od njegovih vlastitih politika među prvim radnjama poduzetim kada novoizabrani predsjednik Trump bude inauguriran.
Prema najnovijim industrijskim istraživanjima, čak 96 posto organizacija izvještava da je AI ispunio ili nadmašio njihova očekivanja, pokazujući kako industrija brzo prihvaća AI ne samo kao zanimljiv dodatak, već kao stratešku nužnost.
Vođenje uspješne kompanije poput Microsofta tijekom 50 godina nije nimalo lak zadatak. Kao dio izazova upravljanja industrijom vrijednom više bilijuna dolara, neminovno je da se putem napravi nekoliko pogrešaka. Što priznaje i suosnivač Microsofta Bill Gates.
Kažete li "molim" ili "hvala" nakon što ChatGPT obavi zadatak koji ste mu dali? Ako jeste, onda ste dio korisničke baze koja OpenAI košta desetke milijuna američkih dolara za električnu energiju.