Tržište oglasnih formata pokretnih slika razvija se od linearne televizije prema digitalnim video formatima kao što su streaming, aplikacije i društveni mediji.
Prema podacima iz Statista Market Insights, procjenjuje se da će potrošnja u SAD-u na digitalne videooglase ove godine dosegnuti gotovo 85 milijardi dolara - više od oko 59 milijardi američkih dolara koji će oglašivači u SAD-u potrošiti na tradicionalno TV oglašavanje.
Potrošnja na digitalne videooglase naglo je porasla u posljednjih nekoliko godina, pretekavši pritom neznatno opadajuću potrošnju na TV oglase. Jaz između dva tržišta nastavit će rasti. Situacija u SAD-u odražava međunarodna kretanja, potpomognuta time što je tržište oglašavanja u toj zemlji s određenom razlikom najveće na svijetu.
TV i video oglašavanje odnosi se na formate oglašavanja pokretnih slika koji se prenose putem tradicionalnih TV kanala, kao i u svim oblicima digitalnih video kanala. Tradicionalno TV oglašavanje pokriva sve troškove oglašavanja na plaćenim i besplatno distribuiranim TV pružateljima i mrežama, kao i digitalno distribuiranim i zemaljskim TV mrežnim operaterima.
Digitalno videooglašavanje, s druge strane, uključuje formate oglašavanja kao što su videozapisi temeljeni na webu, videozapisi temeljeni na aplikacijama, kao i videozapisi na društvenim medijima i aplikacijama za strujanje koji se vide na zaslonima računala, pametnim telefonima, tabletima i drugim uređajima povezanim s internetom.
Korisnici s vizualnim, slušnim, motoričkim ili drugim poteškoćama susreću se s nizom izazova prilikom redovnog korištenja digitalnih proizvoda, što utječe na inkluziju unutar digitalnog svijeta.
Europske burze snažno su jučer porasle nakon što je predsjednik SAD-a Donald Trump najavio izuzeća od carina za određene tehnološke proizvode, prvenstveno pametne telefone i računala uvezene iz Kine. Pan-europski indeks Stoxx 600 skočio je 2,6 posto, FTSE 100 u Londonu 2 posto, DAX u Njemačkoj 2,6 posto, a CAC 40 u Francuskoj 2,4 posto. Gotovo svi sektori i dionice bilježili su rast, a posebno su profitirale tehnološke i automobilske kompanije.
"Da, država rješava probleme, ali ne smije se ograničiti samo na to. Naša uloga je i prepoznati izazove koji će oblikovati budućnost - i podržati one kojima treba samo "vjetar u leđa", a ne hitna intervencija."