Okupila je više od 600 digitalnih dizajnera, developera i project managera
Petu godinu zaredom, međunarodna konferencija Digital Labin, u organizaciji tvrtke Lloyds digital, okupila je više od 600 digitalnih dizajnera, developera i project managera, te pretvorila taj šarmantan rudarski gradić u središte IT scene u Hrvatskoj.
Renomirana IT konferencija, dobitnica nagrade Eventex Awards, u kategoriji Tech Event ponovo je potvrdila važnost i utjecaj na regionalnoj i globalnoj razini sa svojim najbogatijim programom do sada, ne samo kao mjesto za učenje i networking, već mjesto gdje se definiraju budući trendovi i postavljaju novi standardi u industriji.
Prvi dan konferencije bio je rezerviran za stručne Masterclassove, u izvanrednim Maslinica Hotel & Resort kongresnim dvoranama tik pored mora te je simultano održano pet stručnih radionica.
Drugi dan konferencije održao se na tri simultana tracka pod vodstvom Ive Šulentić, Ivana Šarića i Pinije Poljaković te su pritom zasjala neka od najsvjetlijih zvijezda IT scene i posjetitelji su imali priliku čuti više o Directusu izravno od Co-Foundera Rijka van Zantena, dok su Eric Sangarné i Arthur Gall: Head of Digital Operations i Senior Art Director iz francuske tvrtke Immersive Garden otkrili tajne emocionalne povezanosti i dizajna.
Na Project Management tracku bila je Pragya Jauhari iz poznatog Booking.com. Na pozornici su plijenila pažnju i velika imena iz poznatih tvrtki kao što su Adoratorio Studio, Stripe, Porsche Digital Croatia, Productive, Q Agency, Levi9 te Studio 28K. Svojim su inspirativnim predavanjima svim sudionicima pružili nove perspektive te ih potaknuli na kreativno razmišljanje, djelovanje izvan okvira, pomicanje vlastitih granica te stvaranje novih kvalitetnih rješenja s jednim zajedničkim ciljem - ružičastim pogledom prema budućnosti.
Korisnici s vizualnim, slušnim, motoričkim ili drugim poteškoćama susreću se s nizom izazova prilikom redovnog korištenja digitalnih proizvoda, što utječe na inkluziju unutar digitalnog svijeta.
Europske burze snažno su jučer porasle nakon što je predsjednik SAD-a Donald Trump najavio izuzeća od carina za određene tehnološke proizvode, prvenstveno pametne telefone i računala uvezene iz Kine. Pan-europski indeks Stoxx 600 skočio je 2,6 posto, FTSE 100 u Londonu 2 posto, DAX u Njemačkoj 2,6 posto, a CAC 40 u Francuskoj 2,4 posto. Gotovo svi sektori i dionice bilježili su rast, a posebno su profitirale tehnološke i automobilske kompanije.
"Da, država rješava probleme, ali ne smije se ograničiti samo na to. Naša uloga je i prepoznati izazove koji će oblikovati budućnost - i podržati one kojima treba samo "vjetar u leđa", a ne hitna intervencija."