Od 1. rujna 2020. Hrvatska pošta primjenjuje novi cjenik za poštanske usluge u unutarnjem prometu. Cijena slanja pisama mase do 50 grama te čestitaka i razglednica od 1. rujna bit će 3 kune i 30 lipa umjesto dosadašnje 3 kune i 10 lipa, što je povećanje od 6%. Cijena dopunske usluge „povratnica“ također iznosi 3,30 kuna. Kako se cijena sudskih pismena sastoji od cijene preporuke i cijene povratnice, cijena slanja sudskog pismena uvećana je za 20 lipa. Na primjer, umjesto 14,60 kuna za sudsko pismeno mase do 50 grama, od 1. rujna njegova cijena iznosi 14,80 kuna.
Mijenjaju se i cijene univerzalne usluge slanja paketa mase do 10 kilograma - po svakoj masi cijena se korigira za 5 kuna. Tako će korisnici umjesto dosadašnjih 20 kuna dostavu paketa mase do 2 kilograma s uručenjem na adresi platiti 25 kuna.
Od 2010., kada su zadnji put mijenjane cijene pismovnih pošiljaka u unutarnjem prometu, znatno su povećani brojni troškovi, pa tako i troškovi dostave. Također, prosječna plaća u deset godina rasla je oko 25%, dok je ukupna stopa inflacije od siječnja 2010. do siječnja 2020. iznosila 11%.
U usporedbi s 27 poštanskih operatora u Europskoj uniji, korisnici za slanje običnih pisama u unutarnjem prometu još uvijek plaćaju znatno manju cijenu od prosjeka, koji iznosi 5,76 kuna.
Novi cjenik dostupan je na internetskoj stranici Hrvatske pošte www.posta.hr te u svim poštanskim uredima.
Predviđa se da će IT potrošnja u Europi u 2025. iznositi ukupno 1,28 trilijuna dolara, što je povećanje od 8,7 posto u odnosu na 2024., prema Gartneru. IT potrošnja u Europi je na putu da dosegne 1,18 trilijuna dolara do kraja 2024.
Google je najavio da njegov najnoviji kvantni čip Willow može obavljati računalne funkcije u djeliću vremena potrebnog tradicionalnom stroju. Pretraživački div je rekao da također donosi eksponencijalno smanjenje pogrešaka.
Umjetna inteligencija, nekad carstvo znanstvene fantastike, zauzela je svoje mjesto na vrhuncu znanstvenih dostignuća u Švedskoj. Na povijesnoj ceremoniji u Konserthusetu u Stockholmu, John Hopfield i Geoffrey Hinton primili su Nobelovu nagradu za fiziku za svoj pionirski rad na neuralnim mrežama.