HarmonyOS Next koristi vlastiti mikrokernel temeljen na OpenHarmony open sourceu.
Huawei je otvorio novo poglavlje službenim lansiranjem HarmonyOS Next operativni sustav jer se radi o prvom koji je neovisno razvijen od Androida.
Trenutno je namijenjen za pogon sadašnjih i budućih generacija Huawei uređaja u Kini, iako je ranije potvrđeno da će biti dostupan globalno. Radit će na širokom rasponu uređaja, uključujući pametne telefone, nosive uređaje, pametne kućne uređaje i automobilske kokpite.
HarmonyOS Next koristi vlastiti mikrokernel temeljen na OpenHarmony open sourceu. Podržava aplikacije putem Huawei Arka uz Huawei Mobile Services (HMS) i obećava besprijekornu jedinstvenu arhitekturu između HarmonyOS Next uređaja, clouda te međusobne povezanosti različitih vrsta uređaja.
Predsjednik Huawei Consumer Business Group Richard Yu tvrdi da je 15.000 aplikacija i usluga već dio HarmonyOS Next ekosustava, a uskoro dolaze i nove. Također, prethodne verzije HarmonyOS-a trenutačno rade na više od milijardu uređaja globalno. Ta brojka uključuje pametne telefone, tablete, pametne nosive uređaje, pametne kućne uređaje i infotainment sustave u automobilima.
Huawei je uspio postići i 30 posto povećanja fluidnosti uređaja i 20 posto manju potrošnju energije u komunikaciji između softverskih modula. Huawei Share 2.0 obećava besprijekornu povezanost i dijeljenje datoteka između uređaja.
Što se tiče sigurnosti, HarmonyOS Next donosi samorazvijenu Star Shield arhitekturu sa zaštitom na razini sustava.
Distribucija javne beta verzije HarmonyOS Next korisnicima u Kini već je počela, a popis podržanih uređaja uključuje Pura 70 seriju, Huawei Pocket 2 i MatePad Pro 11.
Predviđa se da će IT potrošnja u Europi u 2025. iznositi ukupno 1,28 trilijuna dolara, što je povećanje od 8,7 posto u odnosu na 2024., prema Gartneru. IT potrošnja u Europi je na putu da dosegne 1,18 trilijuna dolara do kraja 2024.
Google je najavio da njegov najnoviji kvantni čip Willow može obavljati računalne funkcije u djeliću vremena potrebnog tradicionalnom stroju. Pretraživački div je rekao da također donosi eksponencijalno smanjenje pogrešaka.
Umjetna inteligencija, nekad carstvo znanstvene fantastike, zauzela je svoje mjesto na vrhuncu znanstvenih dostignuća u Švedskoj. Na povijesnoj ceremoniji u Konserthusetu u Stockholmu, John Hopfield i Geoffrey Hinton primili su Nobelovu nagradu za fiziku za svoj pionirski rad na neuralnim mrežama.