Više od 300 posjetitelja, uključujući učenike, buduće studente, roditelje i zaljubljenike u tehnologiju i kreativnu industriju, okupilo se na Danu otvorenih vrata Sveučilišta Algebra Bernays, održanom na kampusu tog sveučilišta 12. travnja.
Prvi panel, prigodno nazvan "Studiraj s vizijom“, okupio je pročelnike svih sveučilišnih odjela koji su iz prve ruke predstavili smjerove, metodologiju i filozofiju obrazovanja koja stoji iza svakog studijskog programa.

Tijekom panela "Od Hollywooda do hrvatskog filma", Oscarom nominirani redatelj te prvi hrvatski dobitnik Zlatne palme, Nebojša Slijepčević podijelio je svoju priču o uspjehu, a s njim su o razvoju domaće filmske scene raspravljali i multimedijski stručnjaci poput Predraga Šuke, pročelnika sveučilišnog odjela za multimediju Sveučilišta Algebra Bernays, multidiscpliniranog umjetnika Ivana Šivaka i voditeljice Zagrebačkog filmskog ureda te četiri puta Emmyjem nominirane Mije Pećine Drašković. U dinamičnom razgovoru dotaknuli su se i utjecaja tehnologije poput Blendera, programa kojeg koriste i sami studenti sveučilišta, na nezavisnu produkciju.
"Nagrade gode egu, ali Oscar bi mi možda donio i dodatno opterećenje. Kreativnu slobodu ne treba mistificirati, jer podsjećam: izrada filma u Republici Hrvatskoj je neprofitna djelatnost financirana poreznim obveznicima, kreativnu slobodu svi imaju u Hrvatskoj, bez Oscara ili s njim. Kod autorskog filma to je normalna situacija", rekao je Slijepčević pa poručio mladima:
"Borite se za svoje ideje, budite uporni, naučite prepoznati prilike. Konkurencija je velika, važno je da ste spremni i na volontiranje i davanje svog maksimuma u svakom trenu, ako ćete imati takav pristup bit ćete prepoznati u Hrvatskoj i svijetu."
Jednako inspirirajući, ali iz znanstvenog rakursa, bio je panel "Svemir, AI i kodovi budućnosti", na kojem su pročelnici sveučilišnih odjela, Danijel Kučak i Zdravko Kunić, i Ivan Tomljenović, ravnatelj Instituta Oikon, predstavili ulazak Hrvatske u "svemirsko doba" kroz primjenu satelitskih podataka, umjetne inteligencije i geoprocesiranja. Prikazani su konkretni primjeri, od kartiranja požara do praćenja urbanih toplinskih otoka, koji dokazuju da studenti već danas uče, oblikuju i raspolažu tehnologijom sutrašnjice.
S druge strane digitalnog spektra, na panelu "Medijska moć i kreativna strategija" sugovornici su se fokusirali na pitanje kako se uopće boriti za pažnju u svijetu prepunom sadržaja i različitih modernih platformi koji se po brojnim značajkama razlikuju od načina na kakve su navikli medijski kreatori, ali i konzumenti. Novinari i stručnjaci pokazali su kako viralni sadržaji i pametne kampanje danas kreiraju stvarne promjene i pomiču granice klasičnog medijskog obraćanja te promocije u digitalnoj sferi.

Panel "Vještine potrebne studentima ekonomskih studija u digitalnom dobu" okupio je investicijske stručnjake Ivana Kurtovića, CEO-a Intercapital Asset Managementa i Slavena Kordića, izvršnog partnera u Invera Equity Partnersu, koji su studentima približili kako izgleda moderna financijska industrija, gdje se sve više računa na algoritme, podatke i prilagodljivost novim poslovnim modelima.
Tijekom panela "Cyber napadi i geopolitika" su Zlatan Morić, pročelnik sveučilišnog odjela za kibernetičku sigurnost Sveučilišta Algebra Bernays, Martina Dragičević, direktorica regulatornih poslova i fondova EU-a u A1 Hrvatska i moderator Marko Gulan otvorili oči publici o tome kako se prava borba vodi iza kulisa. Od obrane kritične infrastrukture do uloge etičkih hakera u zaštiti državnih sustava, ovaj je panel pokazao da se budućnost sigurnosti piše u kodu te odgovorio na pitanje etike i penetracijskog testiranja koje se često spominje u medijima posljednjih mjeseci.
Paneli koji su privukli zavidan broj posjetitelja ukazali su na to da se ne treba bojati digitalne revolucije jer su nakon industrijske revolucije ljudi živjeli još bolje.
Nakon prošlogodišnjeg spajanja s Veleučilištem Edward Bernays, sveučilište sada broji preko 2600 upisanih studenata, a tijekom Dana otvorenih vrata svoj rad predstavile su i studentske zajednice poput Algebrinog klub inovatora (AKI), Udruge studenata multimedijske produkcije Kadar ili Esports Sekcije koji su u predvorju kampusa demonstrirali svim zainteresiranim mogućnosti i pogodnosti koje studentima daju tijekom studiranja na kampusu.