Nokia je uspostavila 6G Lab u svom Global R&D centru u Bangaloreu, Indija. Prvi projekt takve vrste ima za cilj ubrzati razvoj temeljnih tehnologija i inovativnih slučajeva korištenja koji se temelje na 6G tehnologiji koji će odgovoriti na buduće potrebe industrije i društva.
Laboratorij podržava "Bharat 6G viziju" indijske vlade, koju je predstavio premijer Narendra Modi, a koja predviđa ključnu globalnu ulogu Indije u standardizaciji, razvoju i implementaciji 6G tehnologije. Funkcionirat će kao platforma za suradnju među zainteresiranim stranama u industriji i olakšati testiranje inovativnih rješenja uz utvrđivanje njihovog potencijala za komercijalizaciju.
Laboratorij uključuje postavku za istraživanje tehnologije 'Mreža kao senzor' koja omogućuje mreži da osjeti objekte, ljude i kretanje bez potrebe za ugrađenim senzorima. U eri 6G, 'Mreža kao senzor' identificirana je kao ključna tehnologija koja podržava viziju spajanja digitalnog i fizičkog svijeta. Sensing će biti potpuno integriran u bežičnu mrežu i raditi istovremeno s komunikacijskim uslugama. To ima potencijal omogućiti ljudima da vide iza ugla, prikupe informacije o svom okruženju, pa čak i komuniciraju s objektima na daljinu. Laboratorij će također pružiti eksperimentalnu platformu za istraživanje algoritama, privatnosti i dizajna održivog sustava.
Nokia je pionir u radu na 6G i uključena je u nekoliko globalnih projekata i regionalnih inicijativa s kolegama iz industrije, korisnicima, akademskom zajednicom i istraživačkim institucijama. Ovaj rad ima za cilj oblikovati zajednički pogled i smjer za 6G, uključujući 6G Hexa-X i Hexa-X-II, prvu i drugu fazu europskog 6G Flagshipa. Nokia je također jedan od osnivača Next G Alliancea koji pomaže u pokretanju 6G ekosustava u Sjevernoj Americi i koordinira projekt njemačkog svjetionika 6G ANNA.
Neke tvrtke zanima samo smještaj njihovih servera, no pored samog smještaja ključno je osigurati i da oni rade u optimalnim uvjetima uz visoku pouzdanost, što je moguće korištenjem profesionalnog vođenog data centra kakav je onaj tvrtke Digital Realty u Zagrebu.
Nokia je predstavila kameru koja donosi multimedijski streaming od 360 stupnjeva putem 5G, Wi-Fi i Ethernet povezivanja. Uređaj je vodootporan, otporan na udarce i unaprijed instaliran softver i hardver za kibernetičku sigurnost.
Appleovi modemi koji su sami razvili zamijenit će Qualcommova rješenja u iPhone uređajima do 2027. Izvješća pokazuju da bi se Appleovi interni čipovi prvi put koristili u ažuriranju serije iPhone SE zakazanom za početak 2025. godine.