Cisco je predstavio paket generativne umjetne inteligencije unutar svoje Webex platforme za videkonferencije, čime želi poboljšati apsolutno svaki njen segment, od sažetaka sastanaka do vizualnih poboljšanja.
Te su mogućnosti namijenjene za komunikaciju s korisnicima, ali i za osobe koje rade na daljinu u potpunom ili hibridnom obliku. Dakle, sad se Cisco pridružio kompanijama kao Microsoft, Salesforce, Adobe i Google, koje su dodale generativnu umjetnu inteligenciju u svoje usluge.
Ali, lider na tržištu je i dalje Zoom, navodi Datanyze. Ima udio od 72,61 posto i trenutno ga koristi gotovo 177.000 kompanija diljem svijeta. No, Cisco Webex je na drugom mjestu. Doduše, jako daleko s obzirom da ima 8,6 posto udjela i koristi ha oko 21.000 kompanija.
Svakako, dodatak umjetne inteligencije i poboljšanog strojnog učenja trebao bi donijeti pokojeg korisnika više, ali činjenica je i da sve to Zoom neće promatrati raskrštenih ruku. Samo, pitanje je može li se itko mjeriti sa Cicom u ovom smislu. Evo zašto...
"Radimo na ovome posljednjih deset do 15 godina. Počeli smo s poništavanjem buke, potom tehnologijama prepoznavanja lica, zoom in i zoom out mogućnostima, a sad je i ovo došlo na red. Ponavljam, već neko vrijeme radimo na ovome", izjavio je Javed Khan, potpredsjednik i generalni direktor u Ciscu.
Dodao je i da se uložilo oko 1,5 milijarda američkih dolara u akvizicije nekoliko kompanija poput Voicea, BabbleLabs i MindMeld, što je podosta pomoglo razvoju u smjeru koji Cisco želi i treba za kvalitetnije nadmetanje s konkurencijom.
Što se umjetne inteligencije tiče, uspijeva prepoznati kad je netko napustio razgovor bez da se isključio, prepoznaje geste i izraze lica, nudi napredne chatbot mogućnosti i bilježi u tekstualnom obliku kompletne konferencije s tim da odvaja najbitnije stavke...