Osnivač i izvršni direktor (CEO) Facebooka Mark Zuckerberg, odlučio je omogućiti svim svojim zaposlenicima rad na daljinu minimalno do kraja ove godine. Naravno, oni koji nikako ne mogu raditi na daljinu, morat će biti fizički prisutni, ali riječ je o manjem broju zaposlenika.
Ali, čak ni oni neće moći biti na svojim radnim mjestima minimalno do 6. srpnja, datuma do kojeg će većina Facebookovih ureda biti zatvoreno. Ujedno, sve ovo je zapravo test za kompaniju, koja se želi uvelike okrenuti radu na daljinu za većinu svojih zaposlenika, neovisno o pandemiji ili krizi bilo koje vrste.
"Mislim da se u konkurenciji kompanija naše veličine najbrže prilagođavamo radu na daljinu. Naravno, činimo to prema preporukama, odgovorno i okrenuti prema sigurnosti naših zaposlenika", napomenuo je Zuckerberg pa rekao jednu iznimno bitnu stvar, koja oslikava dugoročnu viziju Facebooka:
"U sljedećih pet do deset godina cilj je da oko 50 posto naše radne snage radi na daljinu. Dakle, to nije naša zacrtana strategija, to je naš cilj, kojem težimo bez da išta uvjetujemo. Svijet se mijenja i svjedočimo češćem okretanju prema radu na daljinu i lako je moguće da ćemo u ovom desetljeću biti u situaciji kad oko polovice naših zaposlenih radi na daljinu.
Takvo razmišljanje ima smisla jer uklanja granice. Barem one fizičke. Zapošljavati ljude koji žive u blizini ureda podosta je ograničavajuće, kao što je seliti željene zaposlenika s jedne lokacije na drugu trošenje novca i vremena. Ovako, na daljinu, brišu se te granice i stvara se cijeli niz prednosti.
Zuckerberg je toga svjestan te zajedno s najbližim suradnicima koristi krizu kako bi izveo nešto novo, testirao novi način poslovanja i u konačnici izvući iz ove pandemije što je više moguće pozitivnih stvari... Sklop je to koji dijeli pobjednike od ostalih.
Očekuje se da će operativna dobit tvrtke Samsung u prvom tromjesečju 2025. godine zabilježiti oštar pad. Glavni razlozi za ovaj pad su američke trgovinske restrikcije koje usporavaju prodaju čipova Kini te sve veća konkurencija u segmentu tradicionalnih memorijskih čipova.
Microsoft je pauzirao planove za projekt podatkovnog centra vrijednog milijardu dolara u središnjem Ohiju. I dalje posjeduje zemljište u Ohiju te planira dovršiti projekt u nekom trenutku u budućnosti. U međuvremenu će se dvije lokacije koristiti za poljoprivredu.
Huaweijeva neto dobit pala je 2024. zbog jednokratnog dobitka godinu dana ranije. Istodobno, prihodi su porasli u svim poslovima, vođeni snažnim dobicima u potrošačkim i inteligentnim automobilskim jedinicama.