Tehnološke kompanije u današnje vrijeme teško stječu povjerenje korisnika, ali ga iznimno lako gube. Vidi se to i po istraživanju koje je napravio SeoClarity.
U njemu je sudjelovalo 1057 Amerikanaca i pitalo ih se kojim tehnološkim kompanijama najmanje vjeruju, odnosno, kojima vjeruju najviše. Iznimno loše prošao je Facebook, što je posljednjih godina čest slučaj. Ali, uz njega malo povjerenja korisnicima ulijeva i megapopularni TikTok.
Konkretnije, 42,6 posto ispitanika izražava nepovjerenje u Facebook, njih 37,8 posto pak mu daje povjerenje. Što se tiče TikToka, u njega nema povjerenja 43 posto ispitanika, a njih 28,1 posto pak ima povjerenja u tu platformu. Između te dvije kompanije na dnu smjestio se Huawei, u kojeg jednak postotak ispitanih ima povjerenja, odnosno nema - 30,4 posto.
Na samom vrhu je Google, u kojeg povjerenja ima 65,7 posto ispitanika, a tek 21,2 posto ih je na "negativnoj strani". Na drugom mjestu je Amazon, koji se može pohvaliti činjenicom da u njega jako malo ispitanih gaji nepovjerenje. Riječ je o tek 16,5 posto. Istovremeno, njih 65,1 posto ima povjerenja u Amazon.
Na trećem mjestu je Microsoft sa 16,9 posto nepovjerljivih i 63,9 posto onih koji imaju povjerenja u njega. Apple je pak u "plusu" sa 62,6 posto i u "minusu" s 18,6 posto. Potom slijedi Samsung, koji se može pohvaliti s činjenicom da izaziva najmanje nepovjerenja - tek 13 posto. Povjerenje u njega pak ima 62,3 posto ispitanih.
Na sredini, odnosno, posljednja kompanija na listi s većim povjerenjem no nepovjerenjem jest Twitter. Povjerenje mu daje 42,9 posto ispitanih, a nepovjerljivo je njih 31,8 posto.
Iako uzorak nije velik, rezultati istraživanja idu u smjeru svih ostalih, što svakako kod odgovornih u Facebooku izaziva nelagodu. Kao i kod onih u TikToku. Huawei, s druge strane, ionako nema posljednje dvije godine pristup američkom tržištu. I svejedno izaziva manje nepovjerenja od Facebooka i TikToka...