Najveći izazov za Xiaomi bit će pronaći odgovarajućeg ugovornog proizvođača. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company suočava se sa sve većim pritiskom američkih vlasti da zaustavi isporuke naprednih čipova kupcima iz kontinentalne Kine.
Depositphotos
Xiaomi navodno radi na vlastitom mobilnom procesoru koji bi trebao ući u masovnu proizvodnju sljedeće godine. Kineska tvrtka želi se pridružiti Appleu i Googleu u dizajniranju vlastitih poluvodiča za pametne telefone.
Najveći izazov za Xiaomi bit će pronaći odgovarajućeg ugovornog proizvođača. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company suočava se sa sve većim pritiskom američkih vlasti da zaustavi isporuke naprednih čipova kupcima iz kontinentalne Kine. Domaćem lideru Semiconductor Manufacturing International Corp zabranjen je uvoz najnaprednije opreme za izradu čipova.
Xiaomi se zalaže za razvoj vlastitih poluvodiča od 2019. kada je kupio 6 posto udjela u VeriSiliconu, dizajneru čipova iz Šangaja. Troškovi tvrtke za istraživanje i razvoj u trećem kvartalu porasli su 20 posto na godišnjoj razini na 6 milijardi CNY (826,8 milijuna dolara).
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.
Osvježeni izgled čini interakciju još privlačnijom i besprijekorno spaja stil s funkcionalnošću. Bilo da kupci traže inspiraciju za odjeću ili baš određene proizvode, poboljšana vizualna atraktivnost asistenta osigurava poboljšano i ugodno korisničko iskustvo.
Prema predviđanjima udruge SEMI (Association of Chip Design and Manufacturing Companies), Kina će zadržati vodeću poziciju u globalnoj potrošnji opreme za proizvodnju čipova, unatoč očekivanom dvocifrenom padu ove godine s vrhunca od 50 milijardi dolara u 2024. godini.