Udruženje eSigurnost je od 25. do 28. rujna održala u Beogradu sedmu međunarodnu eSecurity konferenciju.
Ona je donijela veliki broj popratnih događanja poput praktičnih radionica, panel rasprava, zanimljivih predavanja domaćih i stranih predavača te sudjelovanje nekih od najboljih bijelih hakera iz regije.
Prvi puta je trajala četiri dana te je donijela trening dan - Zero Day, dva konferencijska dana - Conference Days i dan za sponzorske radionice - Workshop Day.
Kao jedan od najvažnijih informatičkih događaja u regiji, privukla je više od 250 stručnjaka iz zemlje i inozemstva iz područja ICT-a, informacijske sigurnosti, zaštite podataka, digitalne forenzike, IT revizije i upravljanja cyber rizicima.
Sudjelovali su IT menadžeri, menadžeri informacijske sigurnosti, mrežni inženjeri, IT revizori, stručnjaci iz područja kibernetičkog kriminala i digitalne forenzike, kao i mnogi drugi zainteresirani za trendove i praktične savjete vezane uz zaštitu informacijskih sustava.
Konferenciju je otvorio predsjednik Udruge eSigurnost dr. Igor Franc te istaknuo važnost informacijske sigurnosti u današnjem svijetu. Na početku prvog dana zanimljivo predavanje održao je i Srđan Radosavljević, predstavnik tvrtke Kaspersky, koja je ujedno bila i ovogodišnji generalni sponzor konferencije eSecurity. Tom je prilikom govorio o svakodnevnim realnim scenarijima napada, ali i novim prijetnjama s kojima se suočavamo.
Pozornost sudionika posebno su privukle dvije panel rasprave. Na jednoj se govorilo o internim prijetnjama i krađi podataka, ne samo osobnih, već svih onih koji su važni za tvrtku, te kako u tim slučajevima zaštiti tvrtku i spriječiti neželjene posljedice. Tijekom drugog panela sudionici su govorili o Zakonu o informacijskoj sigurnosti i promjenama koje donosi njegova nova verzija.
Hrvatski startup ekosustav bilježi napredak u brojnim segmentima, no scena poslovnih anđela ostaje iznimka. Dok se broj VC fondova kontinuirano povećava, aktivnih poslovnih anđela prepoznatljivih startupima ima sve manje. Iako stručnjaci tvrde da poslovni anđeli nisu nestali, danas su znatno manje transparentni i teže prepoznatljivi nego prije pet ili deset godina.
Za poduzeća ThinQ Business API podržava partnere koji upravljaju uredskim ili stambenim zgradama u integraciji i upravljanju različitim LG proizvodima.
OpenAI integrira ChatGPT Search s Advanced Voice načinom rada. Ta funkcionalnost omogućava ChatGPT-ovom audio sučelju da pretražuje internet za odgovorima i pruža ih na prirodan, razgovorni način.