Kao najvažniji svjetski sajam potrošačke i kućne elektronike, IFA će odigrati svoju ulogu u stvaranju pozitivnog zamaha na nacionalnim i međunarodnim tržištima.
I ova godina će za tržište potrošačke elektronike biti izazovna, jer makroekonomska situacija nije idealna, ali niti geopolitička i tu su uvijek izazovi usporenja potrošačkog interesa za novim uređajima.
Kako ističe Sara Warneke, direktorica gfu Consumer & Home Electronics, vlasnika robne marke IFA problemi na tržištu očituju se od inflacije i viših kamata do usporenog rasta i, nažalost, ratova i političke neizvjesnosti.
„Unatoč svim tim negativnim utjecajima, vidimo prilike za pozitivne pomake u našim sektorima, posebice tijekom druge polovice ove godine. Kao najvažniji svjetski sajam potrošačke i kućne elektronike, IFA će odigrati svoju ulogu u stvaranju pozitivnog zamaha na nacionalnim i međunarodnim tržištima. Uvjereni smo da će IFA i dalje biti najvažnija svjetska platforma za potrošačku elektroniku i kućanske uređaje. Zahvaljujući snažnoj mješavini sektora i izlagača, IFA će se iu svojoj obljetničkoj godini nastaviti dokazivati kao održivi pokretač rasta i inovacija,” rekla je Sara Warneke.
Prema njezinim riječima tržišta su stabilna. I naravno, imamo regije u kojima tržišta rastu. Imamo, ako imate regije u kojima, tržišta opadaju, na primjer, zapadna Europa je jedan primjer ili Latinska Amerika, ali također vidimo da različite kategorije proizvoda prolaze bolje od drugih. Uz to rast se osjeća u srednoj i istočnoj Europi.
Predviđa se da će IT potrošnja u Europi u 2025. iznositi ukupno 1,28 trilijuna dolara, što je povećanje od 8,7 posto u odnosu na 2024., prema Gartneru. IT potrošnja u Europi je na putu da dosegne 1,18 trilijuna dolara do kraja 2024.
Google je najavio da njegov najnoviji kvantni čip Willow može obavljati računalne funkcije u djeliću vremena potrebnog tradicionalnom stroju. Pretraživački div je rekao da također donosi eksponencijalno smanjenje pogrešaka.
Umjetna inteligencija, nekad carstvo znanstvene fantastike, zauzela je svoje mjesto na vrhuncu znanstvenih dostignuća u Švedskoj. Na povijesnoj ceremoniji u Konserthusetu u Stockholmu, John Hopfield i Geoffrey Hinton primili su Nobelovu nagradu za fiziku za svoj pionirski rad na neuralnim mrežama.