Novi program monetizacije omogućuje kreatorima na Spotifyju zaradu na dva načina.
Depositphotos
Spotify cilja na konkurenciju YouTubeu s novim partnerskim programom za video kreatore i sadržaj koji postane viralan. Aplikacija za glazbu i podcaste najavila je novi Partner Program koji omogućuje monetizaciju audio i video sadržaja, neovisno o prihodima od oglašavanja, počevši od 2. siječnja 2025.
Novi program monetizacije omogućuje kreatorima na Spotifyju zaradu na dva načina. Kreatori mogu ostvariti udio u prihodu od oglasa za svoj sadržaj na svim platformama putem Partner Programa. Također, mogu zarađivati putem mjesečnih pretplata za podcaste, što omogućuje slušateljima da izravno podrže kreatore u zamjenu za ekskluzivan bonus sadržaj i pogodnosti.
Obje razine programa imaju svoje uvjete za sudjelovanje. Spotify Partner Program zahtijeva od sudionika da hostaju i prenose svoj sadržaj putem platforme Spotify for Creators, da imaju 10.000 sati streamanja i najmanje 2000 jedinstvenih pregleda u razdoblju od 30 dana te da su objavili barem 12 epizoda.
Pretplate će biti otvorene za kreatore sadržaja koji imaju barem dvije objavljene epizode i najmanje stotinu jedinstvenih slušatelja na Spotifyju u razdoblju od 60 dana. Novi programi bit će dostupni pretplatnicima u SAD-u, Velikoj Britaniji, Kanadi i Australiji u siječnju sljedeće godine.
Spotify je poduzeo i druge korake kako bi svoj video i glazbeni sadržaj učinio pristupačnijim i popularnijim. Glazbeni i video streamer integrirao se s TikTokom i Instagramom kako bi korisnici mogli objavljivati pjesme na tim društvenim mrežama.
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.
Osvježeni izgled čini interakciju još privlačnijom i besprijekorno spaja stil s funkcionalnošću. Bilo da kupci traže inspiraciju za odjeću ili baš određene proizvode, poboljšana vizualna atraktivnost asistenta osigurava poboljšano i ugodno korisničko iskustvo.
Prema predviđanjima udruge SEMI (Association of Chip Design and Manufacturing Companies), Kina će zadržati vodeću poziciju u globalnoj potrošnji opreme za proizvodnju čipova, unatoč očekivanom dvocifrenom padu ove godine s vrhunca od 50 milijardi dolara u 2024. godini.