IFA je uvijek bila i uvijek će biti na čelu promjena i poremećaja, prikazujući inovacije iz stvarnog života, sa stvarnim potrošačima koji reagiraju na novu tehnologiju u stvarnom vremenu.
Sajam IFA koji se od 6.-10. rujna održava u Berlinu ove godine slavi svoj stoti rođendan, što ga čini jednim od najdugovječnijih sajmova ovog tipa na svijetu, s ponosom za ICTbusiness.info ističe Leif Lindner, izvršni direktor IFA Berlin.
Prema njegovim riječima i nakon promjene organizatora koja se dogodila prije dvije godine kada je sajam preuzeo Clarion Events od Messe Berlin najvažnija poveznica ostao je gfu koji je vlasnik brenda i s njima je suradnja omogućila izgradnju sajma ali i viziju daljnjeg razvoja.
Stoga imamo kontinuiranu veliku popularnost IFA Berlin, ukazujući na snažnu potražnju od strane izlagača i znatno veći broj registracija od strane međunarodnih medija.
“IFA je uvijek bila i uvijek će biti na čelu promjena i poremećaja, prikazujući inovacije iz stvarnog života, sa stvarnim potrošačima koji reagiraju na novu tehnologiju u stvarnom vremenu. Međutim, kako bi ostao relevantan i pionirski, IFA se mora razviti izvan tradicionalnog sajma. U nadolazećim mjesecima i godinama spojit ćemo iskustvo IFA-e sa živopisnim urbanim krajolikom Berlina i pretvoriti ga u kulturni događaj i gradski festival tehnologije i inovacija“, zaključuje Lindner.
Predviđa se da će IT potrošnja u Europi u 2025. iznositi ukupno 1,28 trilijuna dolara, što je povećanje od 8,7 posto u odnosu na 2024., prema Gartneru. IT potrošnja u Europi je na putu da dosegne 1,18 trilijuna dolara do kraja 2024.
Google je najavio da njegov najnoviji kvantni čip Willow može obavljati računalne funkcije u djeliću vremena potrebnog tradicionalnom stroju. Pretraživački div je rekao da također donosi eksponencijalno smanjenje pogrešaka.
Umjetna inteligencija, nekad carstvo znanstvene fantastike, zauzela je svoje mjesto na vrhuncu znanstvenih dostignuća u Švedskoj. Na povijesnoj ceremoniji u Konserthusetu u Stockholmu, John Hopfield i Geoffrey Hinton primili su Nobelovu nagradu za fiziku za svoj pionirski rad na neuralnim mrežama.