Prije nekoliko sati prvi su korisnici počeli prijavljivati probleme s Facebookom ili Messengerom, a sada su se oni prelili na Instagram jer i njihovi korisnici javljaju probleme. Zasad problema nemaju korisnici WhatsAppa, ali ne znači da se kod njih neće dogoditi slično. Sve to dogodilo po hrvatskom, vremenu u utorak popodne, a kako sada stvari stoje riječ je stotinama tisuća korisnika širom svijeta.
Korisnici prijavljuju probleme prilikom ulogiravanja, pregledavanja bilo da je riječ o Facebooku ili Instagramu, a kako stvari stoje riječ je o prilično velikom problemu.
Korisnici su prijavili probleme uključujući i odjavu s Facebooka - a kada su se pokušali ponovno prijaviti vidjeli su poruku o pogrešci poput: "Nešto je pošlo krivo. Molim te pokušaj ponovno." Prema nadzornoj službi Downdetector, izvješća o pogreškama su se pojavila odmah nakon 16:30 po europskom vremenu. Kako stvari stoje u samo pola sata više od milijun korisnika je prijavilo probleme.
Osim toga, korisnici Instagrama prijavili su da im se feed ne osvježava. Prekid rada također se proširio na Metinu platformu za razmjenu poruka i Threads, njenu aplikaciju sličnu Twitteru pokrenutu prošle godine.
Kako stvari stoje nešto malo prije 18 sati Facebook i Instagram su se počeli vraćati u operativni rad, ali pitanje je koliko dugo će se problemi osjećati diljem svijeta. U svakom slučaju Meta je opet imala velikih problema i bit će zanimljivo vidjeti što se sada dogodilo.
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.
Osvježeni izgled čini interakciju još privlačnijom i besprijekorno spaja stil s funkcionalnošću. Bilo da kupci traže inspiraciju za odjeću ili baš određene proizvode, poboljšana vizualna atraktivnost asistenta osigurava poboljšano i ugodno korisničko iskustvo.
Prema predviđanjima udruge SEMI (Association of Chip Design and Manufacturing Companies), Kina će zadržati vodeću poziciju u globalnoj potrošnji opreme za proizvodnju čipova, unatoč očekivanom dvocifrenom padu ove godine s vrhunca od 50 milijardi dolara u 2024. godini.