Nudi idealne uvjete za start-upe te mikro, male i srednje poduzetnike s područja Splita i okolice.
Od 24. srpnja do 23. kolovoza traju Dani otvorenih vrata za poduzetnike koji žele postati korisnici Tehnološkog parka Split, novootvorenog inovacijskog huba na području radne zone Dračevac. Prijave su otvorene do 19. kolovoza.
Ovaj objekt uskoro će postati novi dom brojnim lokalnim poduzetnicima u kojem će moći razvijati svoje poslovne ideje uz podršku Razvojne agencije Split - RaST, poduzetničko-potporne institucije s višegodišnjim iskustvom u projektima potpore poduzetništvu, koja upravlja TPS-om.
U zgradi koja se prostire na 17.500 četvornih metara, tehnološki park nudi idealne uvjete za start-upe te mikro, male i srednje poduzetnike s područja Splita i okolice. Korisnicima nudi coworking zonu s 52 radne jedinice, 14 opremljenih inkubacijskih ureda za poduzetnike početnike do pet godina starosti te 51 uredsku jedinicu za mikro, mala i srednja poduzeća.
Na lokaciji se također nalazi konferencijski centar s četiri multimedijske dvorane, kao i dvorane za sastanke, zajedničke kuhinje i sve što je potrebno funkcionalnom poslovnom prostoru.
U njegovu okviru djelovat će i zaseban Smart City lab, koji će nuditi podršku gradskim ustanovama i tvrtkama te će uključivati edukativne prostore u kojima će se odvijati suradnja sa školama i znanstvenom zajednicom. Među brojnim sadržajima nalazit će se 3D laboratorij u kojem će korisnici imati priliku na postavljenim 3D printerima i skenerima modelirati svoje kreacije i slagati prototipove proizvoda.
U planu je i otvorenje podatkovnog centra s energetskom i optičkom infrastrukturom koji će osigurati pouzdanu infrastrukturu IT sceni i javnom sektoru. Osim pristupa atraktivnim uredskim prostorima, korisnici TPS-a imat će na dohvat ruke dostupne usluge fitness centra, trgovine, restorana i dva kafića.
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.
Osvježeni izgled čini interakciju još privlačnijom i besprijekorno spaja stil s funkcionalnošću. Bilo da kupci traže inspiraciju za odjeću ili baš određene proizvode, poboljšana vizualna atraktivnost asistenta osigurava poboljšano i ugodno korisničko iskustvo.
Prema predviđanjima udruge SEMI (Association of Chip Design and Manufacturing Companies), Kina će zadržati vodeću poziciju u globalnoj potrošnji opreme za proizvodnju čipova, unatoč očekivanom dvocifrenom padu ove godine s vrhunca od 50 milijardi dolara u 2024. godini.