Web3 Tales, prva Web3 konferencija u Zagrebu, 1. i 2. lipnja 2023. u Muzeju suvremene umjetnosti okupit će svjetske stručnjakinje i stručnjake iz Web3 industrije, iz organizacija kao što su Decentraland, MakerDAO i Blockchain Game Alliance.
Na dvodnevnoj konferenciji u organizaciji udruge Alice in Blockchains razgovarat će se o budućnosti interneta te o potencijalu i praktičnim primjenama blockchain tehnologije, decentraliziranih financija, NFT-eva, Web3 gaminga i metaversea na našu privatnu i poslovnu svakodnevicu. Namijenjena je postojećim entuzijastima, ali i onima koji tek žele otkriti potencijal koji nudi ova brzorastuća tehnologija, a sudionici i posjetitelji će kroz predavanja, panele, radionice saznati na koji način Web3 već danas nalazi brojne primjene koje donose revoluciju u svakodnevno poslovanje.
Uz fokus na najnovije svjetske trendove iz industrije, ono što ovu konferenciju čini jedinstvenom je i činjenica da ju organizira 100% ženski volonterski tim članica udruge Alice in Blockchains, a cilj im je osigurati da vodeću riječ na konferenciji imaju žene.
„Misija naše udruge je nadahnuti žene da istraže svoje potencijale i postanu brojnije i vidljivije u blockchain industriji. Ponosne smo što na domaćoj sceni ima sve više zainteresiranih za ovu temu, te što će na našoj Web3 Tales konferenciji upravo žene voditi glavnu riječ i pridonijeti razvoju decentralizirane i inkluzivnije nove generacije interneta“, izjavila je Magda Milas, predsjednica udruge Alice in Blockchains.
Osim stručnog programa, u sklopu konferencije održat će se i brojna popratna događanja, od kojih je najznačajnija prva NFT izložba u kulturnoj instituciji u Hrvatskoj, s kojom će Zagreb stati uz bok velikim svjetskim gradovima i predvodnicima digitalne umjetnosti kao što su Pariz, New York i Berlin. Na izložbi naziva “Techno healing-Finding Resilience and Well-Being in a Digital World”, 10 umjetnica iz cijelog svijeta predstavit će radove koje istražuju teme feminizma u digitalnom dobu, a izložbu će zainteresirana javnost u Muzeju suvremene umjetnosti moći besplatno pogledati i 10 dana nakon konferencije.
Prema izvješću IDC-a o izgledima za IoT potrošnju u Europi, Bliskom istoku i Africi, možemo očekivati 11 posto složenu godišnju stopu rasta (CAGR) između 2023. i 2028.
"Živimo u svijetu satelita, američkog GPS-a i europskog Galilea (GNSS), koji su nam značajno pojednostavili navigaciju. Ako tehnologija zakaže, pomorci moraju znati kako se orijentirati na nebu, ovisno o dobu dana, pomoću Sunca, zvijezde Sjevernjače, Mjeseca i dijela planeta Sunčevog sustava, koristeći nautički godišnjak i sekstant koji mjeri kutnu visinu nebeskog tijela iznad horizonta u kombinaciji s GMT vremenom."
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.