Na jednodnevnom eventu, više od 200 sudionika je imalo priliku poslušati 12 zanimljivih predavanja kroz dva tracka - business i technical.
Vodeći IT distributer u regiji, M SAN Grupa, održala je 09. svibnja u zagrebačkom Hotelu International regionalnu cybersecurity konferenciju "Sigurna digitalna budućnost". Glavna tema bila je "Cybersecurity izazovi u eri novih zakonskih regulativa – NIS2 & DORA".
Na jednodnevnom eventu, više od 200 sudionika je imalo priliku poslušati 12 zanimljivih predavanja kroz dva tracka - business i technical - kao i panel na kojem su sudjelovali vrhunskih regionalnih stručnjaka iz kibernetičke sigurnosti koji su aktualizirali jedan od najhitnijih izazova našeg vremena, budućnost digitalne sigurnosti.
Događaj je započeo s uvodnim obraćanjem Hrvoja Živka, voditelja odjela Cloud i Software u M SAN Grupi, nakon čega je uslijedilo zapaženo predavanje Centra za Kibernetičku Sigurnost SOA-e, pružajući detaljni uvid u NIS2 Zakon o kibernetičkoj sigurnosti i njegove aktualne implikacije.
Tijekom dana, predavači iz vodećih tvrtki u industriji predstavili su svoja rješenja i najnovije tehnološke mogućnosti zaštite poslovanja - Ivan Petrović iz IBM-a, Igor Pavleković iz Microsofta, Tomislav Lukačević iz Selectiuma, Hrvoje Stanilović i MIcheal Flynt iz IBM-a, Gabrijela Vratarić iz Citusa, Milan Kojić iz Kasperskog, Tomislav Bronzin iz Citusa, Feđa Oručević iz Alem sistema, Tonči Kaleb iz ISACA, Tomislav Loparić iz Veeama, Aleksandar Živković iz KimTeca.
Moderator panela Tomislav Bronzin, direktor tvrtke Citus, je kroz interaktivnu panel diskusiju otvoreno popričao o izazovima zaštite podataka, procjeni rizika te strategijama za povećanje produktivnosti. A zbog pojačanog interesa, u M SAN Grupi vjeruju da će na ovu temu biti još susreta na ovu temu.
Prema izvješću IDC-a o izgledima za IoT potrošnju u Europi, Bliskom istoku i Africi, možemo očekivati 11 posto složenu godišnju stopu rasta (CAGR) između 2023. i 2028.
"Živimo u svijetu satelita, američkog GPS-a i europskog Galilea (GNSS), koji su nam značajno pojednostavili navigaciju. Ako tehnologija zakaže, pomorci moraju znati kako se orijentirati na nebu, ovisno o dobu dana, pomoću Sunca, zvijezde Sjevernjače, Mjeseca i dijela planeta Sunčevog sustava, koristeći nautički godišnjak i sekstant koji mjeri kutnu visinu nebeskog tijela iznad horizonta u kombinaciji s GMT vremenom."
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.