U prvom godišnjem izvješću EK o funkcioniranju vladavine prava za RH pojavljuje se alarmantan podatak da čak 91% tvrtki smatra korupciju široko rasprostranjenom (prosjek EU 63%), te je za 57% poduzetnika ona problem u poslovanju (prosjek EU 37%).
Iako je hrvatsko pravosuđe napredovalo u smanjenju broja neriješenih predmeta, i dalje postoje problemi glede učinkovitosti, neovisnosti i kvalitete, dok je stvar još složenija glede indeksa percepcije korupcije.
Prema onom od Transparency International za 2019. RH zauzima 18. mjesto u EU i 63. u svijetu, no najlošija je u istraživanju Eurobarometra 2020. po percepciji građana o korupciji: čak ih 97% smatra da je raširena (prosjek EU 71%) te ih se 54% osjeća osobno njome pogođenom u svakodnevici (prosjek EU 26%).
U izvješću se ističe i da je u rujnu 2020. ministar pravosuđa i uprave najavio novu strategiju borbe protiv korupcije.
Zadnji strateški dokument, praćen s tri dvogodišnja akcijska plana i uvelike realiziran, manjkav je zbog odgode dijela inicijativa za jačanje etike i integriteta među najvišim izvršnim funkcijama i članovima parlamenta te za reguliranje lobiranja.
Korupcija na lokalnoj razini razlog je zabrinutosti, zbog, navode, strukturnih slabosti i upravljanja lokalnim državnim poduzećima.
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.
Osvježeni izgled čini interakciju još privlačnijom i besprijekorno spaja stil s funkcionalnošću. Bilo da kupci traže inspiraciju za odjeću ili baš određene proizvode, poboljšana vizualna atraktivnost asistenta osigurava poboljšano i ugodno korisničko iskustvo.
Prema predviđanjima udruge SEMI (Association of Chip Design and Manufacturing Companies), Kina će zadržati vodeću poziciju u globalnoj potrošnji opreme za proizvodnju čipova, unatoč očekivanom dvocifrenom padu ove godine s vrhunca od 50 milijardi dolara u 2024. godini.