Honor je prvi brend pametnih telefona s tehnologijom praćenja očiju.
Novi društveni izazov pod hashtagom #HONORtheChallenger privukao je globalnu pažnju, slaveći hrabrost osoba koje se suočavaju s amiotrofičnom lateralnom sklerozom (ALS) i podižući svijest o ovoj važnoj temi.
Sudionici izazova postavljaju se u atletsku pozu, objavljuju fotografiju ili video uz hashtag i nominiraju druge da se pridruže. Ovaj izazov je okupio više od 4000 ljudi iz cijelog svijeta, uključujući poznate sportaše kao što su britanski gimnastičar Nile Wilson i francuski skakač na skuteru Antoine Scoot.
Hashtag je dosad prikupio 85 milijuna pregleda i generirao 11 milijuna interakcija, značajno povećavajući globalnu svijest o ALS-u.
Ujedno, Honor je prvi brend pametnih telefona s tehnologijom praćenja očiju. Ona omogućava korisnicima, uključujući osobe s ograničenom mobilnošću, upravljanje uređajima samo s pomoću očiju, što će biti dostupno globalno od 27. kolovoza.
"ALS je progresivna bolest živčanih stanica koja postupno oslabljuje mišiće," objašnjava Limore Noach, izvršna direktorica ALS Zaklade Nizozemske i dodaje:
"Svaki gubitak funkcije je trajan, a mnogi pacijenti u kasnijim fazama bolesti često imaju kontrolu samo nad pokretima očiju."
Osim tehnologije praćenja očiju, Honor se aktivno bavi razvojem neinvazivnih tehnologija sučelja mozak-računalo (BCI). Ove tehnologije omogućuju komunikaciju s vanjskim uređajima putem moždanih signala, čime se otvaraju nove mogućnosti za osobe s invaliditetom.
Da bi dodatno podigao svijest o ALS-u i odao počast onima koji se suočavaju s ovom bolešću, BBC StoryWorks Commercial Productions producirao je kratki film o umjetniku i izazivaču ALS-a Bernardu Mulleru. Film prikazuje kako Bernard Muller koristi tehnologiju praćenja očiju za izrađivanje umjetničkih djela, ističući kako umjetna inteligencija može poboljšati kvalitetu života osoba s invaliditetom.
Prema izvješću IDC-a o izgledima za IoT potrošnju u Europi, Bliskom istoku i Africi, možemo očekivati 11 posto složenu godišnju stopu rasta (CAGR) između 2023. i 2028.
"Živimo u svijetu satelita, američkog GPS-a i europskog Galilea (GNSS), koji su nam značajno pojednostavili navigaciju. Ako tehnologija zakaže, pomorci moraju znati kako se orijentirati na nebu, ovisno o dobu dana, pomoću Sunca, zvijezde Sjevernjače, Mjeseca i dijela planeta Sunčevog sustava, koristeći nautički godišnjak i sekstant koji mjeri kutnu visinu nebeskog tijela iznad horizonta u kombinaciji s GMT vremenom."
Potrošnja na računalne i skladišne infrastrukturne proizvode za cloud implementacije porasla je za 99,3 posto u četvrtom kvartalu 2024. godine, dosegnuvši 67 milijardi dolara, prema podacima IDC-a.