Konferencija DynamicsMinds okupila je od 26. do 29. svibnja u slovenskom Portorožu više od tisuću sudionika iz 47 zemalja. Bila je mjesto susreta za entuzijaste, korisnike, kao i Dynamics 365 i Power Platform stručnjake te im pružila mogućnost da se povežu, surađuju i zajedno osmisle inovacije. Tijekom nje se na više od 200 predavanja i uz sudjelovanje više od 170 međunarodnih predavača govorilo o poslovnim aplikacijama i njihovoj primjeni.
Na njoj su sudjelovali prominentni govornici poput Georga Glantschniga (Microsoft), Keitha Whatlinga (HSO), Shaya Gurmana (Microsoft), Mikea Mortona (Microsoft) i Done Sarkar (Microsoft), koja je predstavila pet trendova u svijetu umjetne inteligencije za ovu i iduću godinu.
Očekuje se procvat malih jezičnih (SLM)/Frontier/specijaliziranih modela, veći fokus na sigurnost podataka, značajan rast resursa za unapređivanje vještina i njihovo usvajanje kako bi korisnici mogli bolje usvojiti alate umjetne inteligencije, razvoj hardvera za umjetnu inteligenciju koji će maksimizirati korištenje alata koje pokreće umjetna inteligencija (novi Copilot+ PC), kao i agentifikacija Copilota.
Na panelu "Pitajte stručnjake: Copilot", Sarkar, Chris Huntingford (ANS Group), AJ Ansari (DSWi) i Raffaele Rialdi (Vevy Europe) govorili su o najvećim izazovima u usvajanju Copilota te zaključili da bi prije nego što ga tvrtke počnu koristiti, one trebale definirati tko će ga i kako koristiti te prihvatiti novu organizacijsku kulturu i postaviti jasna pravila o sigurnosti podataka.
Aleksandar Totović (Microsoft) održao je nekoliko predavanja s fokusom na propise, dokumentaciju, poreze i održivost, područje koje Europska unija sve više regulira, a David Yack (365.training) govorio je o svim pitanjima arhitekture visoke razine, koja se moraju razmotriti pri izradi i projektiranju poslovne aplikacije.
Jedan od panela koji je izazvao brojne komentare bio je "Pandorina kutija umjetne inteligencije je otvorena. Što sad?" na kojem se raspravljalo o prednostima i nedostacima umjetne inteligencije. Diskutiralo se o područjima na koje je umjetna inteligencija pozitivno utjecala, poput obrazovanja i medicine, je li pravi put brzo ponuditi nebrojene AI aplikacije na korištenje javnosti te zašto umjetna inteligencija ne može zamijeniti ljude i njihove emocije.