T-Mobile US suočit će se s tužbom zbog akvizicije Sprinta 2020. Američki sudac stao je na stranu pretplatnika AT&T-a i Verizona koji su podnijeli kolektivnu tužbu tvrdeći da je dogovor naštetio konkurenciji i doveo do povećanja cijena.
Tužbu je podnijelo sedam pretplatnika AT&T-a ili Verizona u ime milijuna potrošača za koje tužitelji kažu da su na njih utjecao ugovor vrijedan 26 milijardi dolara. Tužitelji su ugovor opisali kao jedan od najnekonkurentnijih u povijesti i pozvali na niz kazni, uključujući poništenje preuzimanja.
Sudac je utvrdio da su tužitelji uvjerljivo tvrdili da su više cijene na američkom tržištu proizašle izravno iz završetka posla, pokazujući da je smanjenje konkurencije rezultiralo time da AT&T i Verizon naplaćuju više cijene nego što bi inače. Pravni tim T-Mobilea opisao je kolektivnu tužbu kao bez presedana i spekulativnu.
Tim je tvrdio da bi potrošači trebali prijeći na T-Mobile, a ne ga tužiti jer su nezadovoljni cijenama njegovog rivala. T-Mobile je preuzeo brojne obveze u vezi s cijenama, konkurencijom i poslovima kako bi ublažio zabrinutost zbog konkurencije.
Ofcom je predstavio prijedlog da se operaterima mobilnih mreža omogući korištenje postojećeg spektra za satelitske usluge izravno na uređaj (D2D). Ovim potezom britanski čuvar planira učiniti tehnologiju dostupnijom širem krugu.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu pokazuju kako su domaći telekom operatori od usluga pristupa internetu i to prije svega najveći telekom operatori Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska, te oni manji kao Terrakom ostvarili rast prihoda 12,51 posto na 213,01 milijuna eura.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu prošle godine broj korisnika pokretnih mreža povećan 3,39 posto na 4,72 milijuna korisnika, dok je broj privatnih korisnika veći 3 posto, a poslovnih korisnika 5,18 posto na 872,41 tisuće.