U drugom ovogodišnjem kvartalu, prema podacima koje prikupio HAKOM, domaći su telekom, operatori nastavili zarađivati na širokopojasnom pristupu internetu i to je kako govore brojke najveći dio telekom tržišta. Ukupna vrijednost dosegla je 1,16 milijardi kuna što je rast od 2,93 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno čak 3,53 posto u odnosu na prvi kvartal ove godine.
Kada se pak pogledaju fiksni i mobilni segmenti vidljive su velike razlike tako da su Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska, Tele 2 Hrvatska i Optima Telekom više zarađivali u mobilnom nego u fiksnom segmentu. Podaci govore kako je u fiksnom internetskom pristupu zabilježen pad ukupnih prihoda od 6,49 posto na godišnjoj razini, odnosno 2,78 posto u odnosu na prvi kvartal ove godine i dosegnuto je 457,72 milijuna kuna. Mobilni segment rastao je na godišnjoj razini 10,21 posto, a na kvartalnoj razini u odnosu na razdoblje siječanj-ožujak 2020. godine 4,03 posto i ukupno dosegao 697,85 milijuna kuna.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu prošle godine broj korisnika pokretnih mreža povećan 3,39 posto na 4,72 milijuna korisnika, dok je broj privatnih korisnika veći 3 posto, a poslovnih korisnika 5,18 posto na 872,41 tisuće.
Hrvatski Telekom i Splitsko-dalmatinska županija predstavili su početak projekta izgradnje optičke infrastrukture na području općina Zmijavci, Lokvičići, Podbablje, Proložac i Runovići te grada Imotskog. Ovim projektom, čiji je završetak predviđen do 30. lipnja 2026. godine, omogućit će se ultrabrzi širokopojasni pristup internetu za gotovo 7.500 kućanstava na tim područjima.