Kriza je pokrenula internetsku potrošnju iznad svih očekivanja i pokazala koliko je važna infrastruktura, što očito neki u ovoj državi ne mogu shvatiti. Ali o tome nekom drugom prilikom jer ovdje govorimo o brojkama koje same po sebi govore koliko je pristup svima vrlo važan je potrošnja je povećana 47,11 posto na 539,7 milijuna GB prometa u drugom kvartalu ove godine. To je bio veliki problem za sve telekome na tržištu i to Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska, Tele 2 Hrvatska, Optima Telekom.
Ukupan rast bio je poguran mobilnim segmentom koji je u drugom kvartalu na godišnjoj razini zabilježio rast od 119,69 posto, a n kvartalnoj razini u odnosu na prvi kvartal ove godine rast Je ipak manji i iznosi „svega“ 18,18 posto. U mobilnoj telefoni u drugom kvartalu preneseno je 161,76 milijuna GB podataka.
Fiksni segment pristupa internetu je u drugom kvartalu rastao mnogo manje u odnosu na mobilni, ali je ipak zabilježio na godišnjoj razini 28,88 posto rasta, odnosno 5,97 posto u odnosu na prvi kvartal ove 2020. godine. U razdoblju od travanj-lipanj ove godine na fiksnim mrežama preneseno je 377,94 milijuna GB što je i čak 70 posto ukupno broja prenesenih GB na cijelom tržištu.
Ofcom je predstavio prijedlog da se operaterima mobilnih mreža omogući korištenje postojećeg spektra za satelitske usluge izravno na uređaj (D2D). Ovim potezom britanski čuvar planira učiniti tehnologiju dostupnijom širem krugu.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu pokazuju kako su domaći telekom operatori od usluga pristupa internetu i to prije svega najveći telekom operatori Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska, te oni manji kao Terrakom ostvarili rast prihoda 12,51 posto na 213,01 milijuna eura.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu prošle godine broj korisnika pokretnih mreža povećan 3,39 posto na 4,72 milijuna korisnika, dok je broj privatnih korisnika veći 3 posto, a poslovnih korisnika 5,18 posto na 872,41 tisuće.