U najkraćem mogućem vremenu nakon potresa Hrvatski Telekom je u partnerstvu s Ericsson Nikolom Teslom omogućio neprekinut rad baznih stanica na području Siska, Petrinje i Gline, ističu u najjačem domaćem telekom operatoru Hrvatskom Telekomu.
Prema viđenom na terenu komunikacija je ključna kako bi se problemi nastali razornim potresom smanjili. I zaista se pokazalo koliko je važna i bitna za koordinaciju svih koji žele pomoći, a danas ih ne pogođenom području bilo iz cijele Hrvatske.
Usporedo s dodatnim, pokretnim baznim stanicama, povećava se kapacitet u Petrinji za 30 posto, a u Glini za 100 posto, pojašnjavaju u HT-u.
Pokretne bazne stanice podržavaju 2G, 3G i 4G tehnologije na tri frekvencijska područja 800/900/1800 MHz s visinom teleskopskog antenskog stupa do 24 metra, pojašnjavaju iz HT-a i dodaju da korištenjem radiorelejnih veza u narednim satima plan je omogućiti WiFi pristup na području vojarne koja trenutno služi i kao prihvatni centar.
Ofcom je predstavio prijedlog da se operaterima mobilnih mreža omogući korištenje postojećeg spektra za satelitske usluge izravno na uređaj (D2D). Ovim potezom britanski čuvar planira učiniti tehnologiju dostupnijom širem krugu.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu pokazuju kako su domaći telekom operatori od usluga pristupa internetu i to prije svega najveći telekom operatori Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska, te oni manji kao Terrakom ostvarili rast prihoda 12,51 posto na 213,01 milijuna eura.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu prošle godine broj korisnika pokretnih mreža povećan 3,39 posto na 4,72 milijuna korisnika, dok je broj privatnih korisnika veći 3 posto, a poslovnih korisnika 5,18 posto na 872,41 tisuće.