Nastavljaju se velika ulaganja u optiku
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) objavila je najnovije pokazatelje tržišta elektroničkih komunikacija za treće tromjesečje 2024. godine.
Pridruživanjem Deutsche Telekom globalnim kompanijama sada nudi jednostavan pristup zemljama azijsko-pacifičke regije (APAC). Za Telekomov IoT odjel ovo je još jedna prekretnica na putu da postane globalni pružatelj povezivosti.
Deutsche Telekom se usredotočuje na rastuću internacionalizaciju u poslovnom području "Internet of Things" (IoT) odnosno podružnica Deutsche Telekom IoT GmbH pridružuje se Bridge Allianceu, poslovnom savezu 35 mobilnih komunikacijskih kompanija u Aziji i Pacifiku, na Bliskom istoku, u Africi i sada Europa. Bridge Alliance svojim članovima pruža povezivost i integrirane usluge s dodanom vrijednošću, uključujući IoT/M2M. Ova suradnja otvara najveću moguću fleksibilnost za obje strane u ispunjavanju individualnih zahtjeva kupaca u međunarodnom okruženju. Deutsche Telekom je prva europska telekomunikacijska kompanija u ovom savezu. Njegova IoT podružnica dio je aktivnosti poslovnih korisnika unutar T Businessa.
Pridruživanjem Deutsche Telekom globalnim kompanijama sada nudi jednostavan pristup zemljama azijsko-pacifičke regije (APAC). Za Telekomov IoT odjel ovo je još jedna prekretnica na putu da postane globalni pružatelj povezivosti.
"Vrlo nam je drago što smo sada snažan partner za Bridge Alliance. Udružujemo znanje i iskustvo i tehničku stručnost svih članova. Zajedno našim korisnicima uvijek nudimo najbolje rješenje povezivanja za njihov globalni izazov," naglašava Dennis Nikles , generalni direktor Deutsche Telekom IoT. "Za tvrtke iz azijske regije sada je još lakše poslovati IoT poslovanjem u Europi. Ovo je posebno zanimljivo za rastuće tržište azijskih električnih vozila u Europi. Ali europski kupci također imaju koristi. Snažna globalna ponuda - sve pod jednim ugovorom , jedno upravljanje i jedna globalno standardizirana usluga." Lokalni partneri u zemljama olakšavaju lokalnu korisničku podršku.
Prednost za tvrtke: mogu nuditi i upravljati svojim IoT rješenjima i umreženim proizvodima na međunarodnoj razini bez potrebe za izradom zasebnih rješenja s lokalnim pružateljima usluga. Prethodni administrativni napor s brojnim operaterskim platformama također je eliminiran: T IoT Hub je središnja točka kontakta. Deutsche Telekom nudi globalnu povezanost s jednim ugovorom, jednim servisnim timom, jednom pristupnom točkom za jednostavno upravljanje svim IoT vezama. Također nudi pojednostavljeni postupak nabave s unaprijed optimiziranim ugovorima i naplatom, jedinstvene globalne ugovore o razini usluge i jedinstvenu točku kontakta za korisničku podršku.
Svatko tko posluje globalno mora biti upoznat s tržištima u mnogim zemljama i njihovim lokalnim propisima - to se također odnosi na mobilne komunikacije. Na primjer, sve veći broj nacionalnih tijela zabranjuje stalni roaming. Drugi zabranjuju određenim podacima izlazak iz zemlje. Kako bi se omogućilo umrežavanje za IoT projekte iu tim zemljama, potrebna je suradnja između pružatelja kako bi mogli ponuditi lokalnu povezanost prema globalnim ugovorima. To je ono što Bridge Alliance i njegove članice telekomunikacijske tvrtke pružaju.