Telefónica pruža povezanost putem NB-IoT i LTE-M mreža, osiguravajući optimalnu pokrivenost i pouzdanost čak i u teško dostupnim područjima.
Telefónica i Halotech najavili su pokretanje IoT rješenja za sigurnu komunikaciju temeljenu na postkvantnoj enkripciji za sigurnosno kritična okruženja, kao što su rudarstvo, zdravstvo ili industrijski sektori, među ostalima. Rješenje pod nazivom TU Quantum Encryption razvijeno je na temelju dokaza koncepta IoT Quantum Ready za Halotech AI kacige, primijenjenog na pametne uređaje Halo I i Halo III.
Novo rješenje, temeljeno na Quantum Ready Secure Communication, usmjereno je na pružanje više razine sigurne komunikacije pametnim uređajima, kao što su povezane kacige Halo I i pametna narukvica Halo III. Oba uređaja opremljena su GPS-om, SOS tipkom za hitne slučajeve, detektorom pada i naprednim senzorima koji mjere kvalitetu radnog okruženja, poput razine buke, temperature, vlažnosti, tlaka, kvalitete zraka i toplinskog stresa, među ostalim kritičnim čimbenicima , koji poboljšavaju sigurnost i uvjete rada operatera u zahtjevnim okruženjima. Telefónica pruža povezanost putem NB-IoT i LTE-M mreža, osiguravajući optimalnu pokrivenost i pouzdanost čak i u teško dostupnim područjima.
Rješenjem se upravlja putem Kite platforme Telefónica Tech, IoT platforme za upravljanu povezanost koja korisnicima omogućuje praćenje i kontrolu svojih uređaja u stvarnom vremenu i na daljinu s bilo kojeg mjesta u svijetu. Zahvaljujući ugradnji post-kvantne kriptografije, dodan je dodatni sloj sigurnosti koji štiti kritične informacije od budućih prijetnji koje proizlaze iz kvantnog računalstva.
Neke tvrtke zanima samo smještaj njihovih servera, no pored samog smještaja ključno je osigurati i da oni rade u optimalnim uvjetima uz visoku pouzdanost, što je moguće korištenjem profesionalnog vođenog data centra kakav je onaj tvrtke Digital Realty u Zagrebu.
Nokia je predstavila kameru koja donosi multimedijski streaming od 360 stupnjeva putem 5G, Wi-Fi i Ethernet povezivanja. Uređaj je vodootporan, otporan na udarce i unaprijed instaliran softver i hardver za kibernetičku sigurnost.
Appleovi modemi koji su sami razvili zamijenit će Qualcommova rješenja u iPhone uređajima do 2027. Izvješća pokazuju da bi se Appleovi interni čipovi prvi put koristili u ažuriranju serije iPhone SE zakazanom za početak 2025. godine.