Cilj suradnje je unaprijediti održivu, lokalnu energetsku sigurnost, omogućavajući infrastrukturu za punjenje električnih vozila na vodik bez ugrožavanja stabilnosti mreže ili utjecaja na potrošačke cijene.
Boson Energy i Siemens potpisali su Memorandum o razumijevanju (MoU) kako bi olakšali suradnju na tehnologiji koja pretvara otpad koji se ne može reciklirati u čistu energiju. Cilj suradnje je unaprijediti održivu, lokalnu energetsku sigurnost, omogućavajući infrastrukturu za punjenje električnih vozila na vodik bez ugrožavanja stabilnosti mreže ili utjecaja na potrošačke cijene.
"Uzbuđeni smo što možemo udružiti snage sa Siemensom u našoj ambiciji da napravimo razliku u društvu i podržimo globalnu dekarbonizaciju s našim Waste-to-X rješenjem", rekao je Jan Grimbrandt, izvršni direktor Boson Energyja. "Siemens, sa svojim jedinstvenim sposobnostima ljudi i tehnologije, daje Boson Energy 'neograničen' kapacitet za skaliranje i dosezanje tržišta od Berlina do Delhija i dalje - od prvog dana."
Siemens nudi tehnologiju za svaki korak spajanja sektora, od početnih kemijskih procesa do konačnih stanica za punjenje, a njegov portfelj pokriva sve potrebne proizvode, rješenja i usluge u automatizaciji, elektrifikaciji i instrumentaciji. Kao tehnološki partner, Siemens će pomoći Boson Energyu u izradi nacrta za stvaranje skalabilnog i ponovljivog rješenja, primjenom najnovije tehnologije unutar digitalnih usluga i softvera za optimizaciju, standardizaciju i simulaciju tijekom faze proizvodnje i rada, tvrde u kompanijama.
"Veselimo se što ćemo podržati Boson Energy s našim portfeljem kako bismo doprinijeli održivijem kružnom gospodarstvu", rekao je Axel Lorenz, izvršni direktor Process Automation u Siemens Digital Industries. "Digitalizacija i automatizacija ključni su za izgradnju i povećanje proizvodnih kapaciteta - još više za složene procese kao što je termokemijsko recikliranje."
Boson doprinosi dekarbonizaciji svojom distribuiranom proizvodnjom lokalne energije i kemikalija pretvarajući otpad koji se ne može reciklirati u održivi vodik koji je cjenovno konkurentan fosilnim gorivima na mjestu upotrebe. To postiže integracijom svoje tehnologije rasplinjavanja potpomognute plazmom (HPAG) u rješenje 'energetskog čvorišta' koje ostvaruje važan potencijal kružnog vodika otpada na jedinstveno održiv način. Proizvedeni vodik može podržati aplikacije izvan mreže i omogućiti pouzdaniji rad mreže. Boson cilja na više od 300 postrojenja kako bi proizveo 1 milijun tona „kružnog“ vodika iz otpada do 2030. godine, izbjegavajući do 30 milijuna tona emisija CO₂ godišnje.
Neke tvrtke zanima samo smještaj njihovih servera, no pored samog smještaja ključno je osigurati i da oni rade u optimalnim uvjetima uz visoku pouzdanost, što je moguće korištenjem profesionalnog vođenog data centra kakav je onaj tvrtke Digital Realty u Zagrebu.
Nokia je predstavila kameru koja donosi multimedijski streaming od 360 stupnjeva putem 5G, Wi-Fi i Ethernet povezivanja. Uređaj je vodootporan, otporan na udarce i unaprijed instaliran softver i hardver za kibernetičku sigurnost.
Appleovi modemi koji su sami razvili zamijenit će Qualcommova rješenja u iPhone uređajima do 2027. Izvješća pokazuju da bi se Appleovi interni čipovi prvi put koristili u ažuriranju serije iPhone SE zakazanom za početak 2025. godine.