Kreće još jedna sezona ICTbusiness TV-a koja je trebala već pa gotovo tradicionalno započeti velikom pričom sa sajma Gamescom u Kolenu. Nažalost zbog dobro poznate situacije ovaj sajam koji je prije svega namijenjen svim ljubiteljima gaminga je otkazan. Treba podsjetiti kako je prošle godine na njemu bilo više od 250 tisuća posjetitelja i da je podijeljen na dva dijela svima donio vrijednost.
Poslovnim posjetiteljima bila je to prilika za predstavljanje novih igara, pronalaženje studija, partnerstava, dok su svi ostali uživali i u live gamingu, zabavi. Ove godine sajam je bio samo u virtualnom svijetu jer organizatori nisu željeli riskirati, a kako sami tvrde nisu mogli osigurati sigurnost.
Gaming industrija nastavila je rast i u krizi i pokušali smo vam donijeti mali dašak što je to nove, kako se radilo u vrijeme krize, te zašto su sajmovi poput Gamescoma vrlo važni. Očekuje se da će nastaviti rast, a prošle je godine bilo riječ o online gaming tržištu vrijednom 152 milijarde dolara. Predviđa se da će do 2022. godine narasti do čak 196 milijardi dolara.
Trenutno brojke govore kako je gaming vrjednija od filmske i glazbene industrije zajedno i to čak tri puta, jer filmska industrija je oko 43 milijarde u prihodima od prodaje ulaznica odnosno glazbena je sada na 19 milijardi dolara.
Europska komisija već bi u ožujku mogla izdati nacrt zakona koji poziva pružatelje usluga u cloudu i hiperskalere da nadoknade promet koji generiraju njihove usluge izravnim financiranjem infrastrukture telekomunikacijskih kompanija.
Kriptovalute su kroz prošlu godinu podosta brzo mijenjale vrijednost i izazvale nesigurnost kod investitora, što je rezultiralo njihovim masovnim povlačenjem s mjenjačnica, koje su samim time doživjele poveći financijski udar.
Negdje u jesen 2012. godine kada mi je postalo jasno da usprkos zapravo genijalnim uvjetima, kakve dotad nisam imao u niti jednom poslu kojim sam se bavio, jednostavno me nije veselilo baviti se više medicinskom opremom odlučio sam otići.