Kako bi se što više približila svojim korisnicima, Zagrebačka je banka na svojoj internetskoj stranici pokrenula chat uživo. On je dostupan svim posjetiteljima stranice pa i onima koji nisu korisnici njihovih usluga. Korisnik tako može brzo doći do željene informacije, a bankar ga može voditi korak po korak kako bi odmah riješio eventualnu nedoumicu ili problem.
Bankari tako, primjerice, mogu dati savjet što treba učiniti ako je kartica ostala u bankomatu, kako aktivirati m-zabu, odgovore oko isplata na bankomatima u inozemstvu ili gdje se sve može obročno plaćati. Ako se radi o interesu za kredit, bankar će korisniku dati osnovne informacije te ga spojiti s poslovnicom kako bi ga mogao realizirati. Chat se pokreće tako da korisnik klikne na ikonu za chat u meniju pri vrhu desnog gornjeg kuta stranice, nakon čega mu se otvara prozorčić u koji upisuje pitanje.
Do sada su usluge chata mogli koristi klijenti banke koji imaju ugovorenu uslugu e-zaba putem e-poslovnice. Online komunikaciju preko Zaba chata sada mogu koristiti svi posjetitelji stranice te dobiti brzu informaciju, riješiti manji problem ili doći do inicijalne informacije o kreditu. Chat je otvoren od ponedjeljka do petka od 8 do 20, te subotom od 8 do 12 sati. Izvan tog vremena korisnici mogu ispuniti obrazac ispod usluge ili kalkulatora proizvoda koji ih zanima ili, pak, poslati e-mail s upitom.
Prema analizi podataka koju je proveo Surfshark, Amazon Echo je posebno podatkovno gladan pametni kućni uređaj. Istraživačka tvrtka je analizirala koliko podataka prikupljaju aplikacije popularnih uređaja za kuću te je otkrila da Amazonova aplikacija prikuplja korisničke podatke po 28 od mogućih 32 različite metrike, uključujući podatke o zdravlju i povijest pretraživanja.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.