Američka vlada predstavila je plan za ulaganje 42 milijarde dolara u pružanje univerzalnog širokopojasnog pristupa do 2030. godine. Plan nastoji riješiti nedostatke u pokrivenosti koje je identificirala Federalna komisija za komunikacije.
Nacionalna uprava za telekomunikacije i informacije (NTIA) Ministarstva trgovine otkrila je planove za financiranje postavljanja internetske infrastrukture velike brzine u svakoj državi, teritoriju i Distriktu Kolumbije kroz program jednakosti širokopojasnog pristupa i razvoja (BEAD), koji je dio Zakon o infrastrukturi vrijedan 1 trilijun dolara koji je Kongres usvojio 2021. godine. Raspodjela će se kretati od 27 milijuna dolara do više od 3,3 milijarde dolara, pri čemu će svaka država dobiti najmanje 107 milijuna dolara.
Devetnaest saveznih država dobit će više od milijardu dolara kada se sredstva podijele 30. lipnja. Vladine informacije identificirale su Alabamu, Kaliforniju, Georgiju, Louisianu, Michigan, Missouri, Sjevernu Karolinu, Teksas, Virginiju i Washington kao prvih deset područja u smislu dugovanih iznosa. Američki predsjednik Joe Biden svrstao je širokopojasni pristup internetu po važnosti uz komunalije uključujući struju i vodu, rekavši da je planirana investicija najveća u povijesti SAD-a.
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) imenovana je koordinatorom za digitalne usluge u Republici Hrvatskoj i jedna od zadaća u provedbi EU-ove Uredbe o digitalnim uslugama je pomoći svim relevantnim dionicima za provedbu izbora u prijavi i uklanjanju nedopuštenog sadržaja
Prve naznake promjena pojavile su se kada je moderator volonter odgovorio korisniku na Microsoftovim Skype forumima da ne može kupiti nove kredite, kad se požalio na to.
Nakon naporne godine, uz finu hranu i kolače, većina nas u ovom blagdanskom razdoblju imat će više vremena za druženje, ali i odmor uz opuštajući i zabavan TV sadržaj.