Američka vlada predstavila je plan za ulaganje 42 milijarde dolara u pružanje univerzalnog širokopojasnog pristupa do 2030. godine. Plan nastoji riješiti nedostatke u pokrivenosti koje je identificirala Federalna komisija za komunikacije.
Nacionalna uprava za telekomunikacije i informacije (NTIA) Ministarstva trgovine otkrila je planove za financiranje postavljanja internetske infrastrukture velike brzine u svakoj državi, teritoriju i Distriktu Kolumbije kroz program jednakosti širokopojasnog pristupa i razvoja (BEAD), koji je dio Zakon o infrastrukturi vrijedan 1 trilijun dolara koji je Kongres usvojio 2021. godine. Raspodjela će se kretati od 27 milijuna dolara do više od 3,3 milijarde dolara, pri čemu će svaka država dobiti najmanje 107 milijuna dolara.
Devetnaest saveznih država dobit će više od milijardu dolara kada se sredstva podijele 30. lipnja. Vladine informacije identificirale su Alabamu, Kaliforniju, Georgiju, Louisianu, Michigan, Missouri, Sjevernu Karolinu, Teksas, Virginiju i Washington kao prvih deset područja u smislu dugovanih iznosa. Američki predsjednik Joe Biden svrstao je širokopojasni pristup internetu po važnosti uz komunalije uključujući struju i vodu, rekavši da je planirana investicija najveća u povijesti SAD-a.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.
Dva spektakularna gola Declana Ricea iz slobodnjaka dodatno su rasplamsali interes za završnicu UEFA Lige prvaka. Mogu li genijalci u Barceloninom dresu nakon rapsodije protiv Borussie ići do kraja?
Novo istraživanje Juniper Research pokazalo je da će broj API poziva u open bankingu globalno porasti za 427 posto, s 137 milijardi poziva u 2025. godini, a do 2029. očekuje se da će taj broj dosegnuti preko 720 milijardi.