Microsoft Teams nastavlja rasti i kroz 2021., a to se vidi ne samo po ukupnom broju od oko 120 milijuna korisnika dnevno, već i po činjenici da platformu koristi oko stotinu milijuna studenata. To je detalj koji osigurava budućnost i daje snagu Microsoftu.
Nije to jedino čime se u kompaniji hvale. Naime, Microsoft Education koristi oko 200 milijuna studenata i profesora, ali koliko god to bilo impozantno, Teams ipak ima širu konkurenciju pa samim time i veću snagu ukoliko ga se koristi u većoj mjeri.
Primjerice, u rujnu prošle godine bilo je 30 milijuna manje studenata koji su koristili Teams i brojne promjene na bolje očito su ih privukle u povećem broju prema platformi koju dotad nisu koristili. Jasno, kad se dođe do takve situacije, tad se može samo nastaviti s rastom, posebno ukoliko Teams zadrži sve odlike i uvede neke primamljive novitete.
Svakako, sjajna je to podloga za Windows 10X operativni sustav, koji uskoro dolazi na tržište i prvenstveno cilja na obrazovni i poslovni sektor.
Razlog za ubrzani rast kod studentske populacije, vjeruje se, leži u činjenici da je krajem prošle godine Microsoft omogućio cjelodnevnu mogućnost videopoziva potpuno besplatno, kao i mogućnost organiziranja videopoziva za do 300 korisnika odjednom. Također besplatno. Tako nešto iznimno je praktično za predavanja uživo.
Također, kao što je omogućeno i prije tih noviteta, Teams kroz Together Mode nudi prikaz do 49 osoba na jednom ekranu, što je za tako velike videopozive s nekoliko stotina ljudi itekako korisna mogućnost. Odnosno, ponovno je veliki plus za predavanja i studentske aktivnosti u globalu. Kao i one poslovne, kod većih prezentacija, edukacija ili sastanaka.
Na potezu je konkurencija, predvođena Zoomom, koji se hvali s oko 300 milijuna aktivnih korisnika, no ne ide u detalje o tome kojoj skupini pripadaju.