Microsoft se sve aktivnije uključuje u gaming svijet i time potvrđuje velike planove za godinu i godine koje dolaze. Dodatni dokaz toj tezi jest kupnja pet godina stare eSports platforme Smash.gg za zasad nepoznatu svotu novca.
Xbox posljednjih desetak godina pokazao je Microsoftu da se hardverskim i softverskim rješenjima ne može nositi sa Sonyjevim PlayStationom pa se okrenuo ekskluzivnim naslovima, ekskluzivnim ponudama i najbolje je reći - ekskluzivnosti u svakom smislu.
Ako je nešto, onda je Microsoft bogatiji no Sony pa si može dozvoliti nešto agresivniji pristup u pridobivanju tog ekskluziviteta. A tako nešto moglo bi se izvesti kroz MSN eSports franšizu, iza koje će stajati Microsoft, naravno. Upravo dio nje postat će u bližoj budućnosti Smash.gg.
Platformu su osnovali amaterski igrači i cilj im je bio ojačati eSports zajednicu, kao što stoji u njihovom opisu. Sve to izvedeno je prije samo pet godina i Smash.gg uspio je pridobiti šest tisuća aktivnih organizatora eSport događaja u raznim igrama te na raznim dijelovima svijeta.
"Uzbuđeni smo što ćemo platformu odvesti korak dalje pridruživanjem Microsoftu, koji će ojačati naše postojeće veze i omogućiti nam istraživanje novih prilika", navodi Smash.gg u priopćenju, kojim se obećava nastavak rada na jačanju eSport zajednica kao što se radilo i prije akvizicije.
Softver koji Smash.gg nudi je besplatan za sve i jedina zarada dolazi od sponzora i game developera koji se žele povezati sa zajednicom igrača. No, koliko god sve to lijepo zvuči, detalji ovog posla se ne znaju, pa tako ni planovi koje ima Microsoft. Zna se tek da je Microsoftov Mixer ugašen i da bi Smash.gg mogao biti zamjena za njega.
Nije isključeno ni da Microsoft ostavi same temelje kakvi jesu pa na taj način krene u izgradnju eSport priče, koja bi ga mogla vinuti u gaming nebesa.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.
Dva spektakularna gola Declana Ricea iz slobodnjaka dodatno su rasplamsali interes za završnicu UEFA Lige prvaka. Mogu li genijalci u Barceloninom dresu nakon rapsodije protiv Borussie ići do kraja?