Infobip bio je na vrhu ljestvice za 2023., ispred CM.com, Vonage, Route Mobile i Sinch
Dražen Tomić / Tomich Productions
Promet poslovnih poruka operatera dosegnut će 2,8 trilijuna poruka do 2027. godine uz s 1,9 bilijuna u 2023., prema Juniper Researchu. Ovaj rast od 45 posto u sljedeće četiri godine potaknut će RCS (Rich Communication Services) poslovne poruke za koje se predviđa da će premašiti 630 milijuna poruka do 2027., a igraju sve važniju ulogu u prihodima prodavača platformi od poslovnih poruka.
Kao dio studije, Juniper Research objavio je svoju najnoviju tablicu s najboljima za 2023. Potkrijepljenu robusnom metodologijom bodovanja i zajedno s intervjuima sa sudionicima, nova tablica s najboljim konkurentima rangirala je 20 najboljih vodećih mobilnih platformi za razmjenu poruka, koristeći kriterije kao što su potpunost njihovih rješenja i njihove buduće poslovne izglede.
Infobip bio je na vrhu ljestvice za 2023., ispred CM.com, Vonage, Route Mobile i Sinch. Istraživanje je pokazalo da su vodeći igrači postigli dobre rezultate na sveobuhvatnosti svojih platformi i njihovoj podršci za tehnologije bogatih medija, ponajviše RCS.
Izvješće upozorava da se pojavljuje potencijalni novi izazov u obliku GSMA-inog programa Open Gateway. To će omogućiti razvoj novih autentifikacijskih usluga koje bi mogle pružiti jeftinu alternativu SMS poslovnim porukama. Ove usluge autentifikacije u nastajanju pružit će izravnu konkurenciju slučajevima upotrebe autentifikacije, kao što su MFA (Multi-factor Authentication) i OTP (One-time Passwords), uzrokujući usporavanje rasta prihoda od SMS-a za ove dobavljače poruka tijekom sljedeće četiri godine.
Izvješće potiče dobavljače poruka da razviju i unovče RCS usluge poruka koje iskorištavaju razgovornu prirodu tehnologije kako bi se suprotstavili ovom usporavanju rasta.
“Važnost RCS-a u poslovnim porukama nikada nije bila veća. Ovi vodeći dobavljači moraju promovirati bogate medijske mogućnosti RCS-a kako bi održali rast prihoda putem kanala za razmjenu poruka“, rekla je koautorica istraživanja Elaine Rashbrook.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.
Dva spektakularna gola Declana Ricea iz slobodnjaka dodatno su rasplamsali interes za završnicu UEFA Lige prvaka. Mogu li genijalci u Barceloninom dresu nakon rapsodije protiv Borussie ići do kraja?
Novo istraživanje Juniper Research pokazalo je da će broj API poziva u open bankingu globalno porasti za 427 posto, s 137 milijardi poziva u 2025. godini, a do 2029. očekuje se da će taj broj dosegnuti preko 720 milijardi.