Umjetna inteligencija bi s vremenom trebala zamijeniti ljude u svim područjima gdje je to moguće, ali trenutno se velike kompanija ponajviše koncentriraju na programiranje. Google po tome kasni, ali čini se da će "uhvatiti korak".
Naime, Microsoft je već uključio GPT-4 u mnoge alate koje nudi korisnicima i kvalitetno im od prvog dana pomaže u pisanju skripti, traženju grešaka i njihovu otklanjanju. A sad je red na Googleu...
Nedavno se moglo vidjeti da njegov chatbot Bard pomaže pri rješavanju problema vezanih uz programiranje, ali ne staje se na tome jer u Googleu su svjesni da korisnici žele kvalitetan alat koji bi im pomogao razvijati kod, ispravljati bugove u njemu i u konačnici, alat koji bi mogao objasniti svaki djelić koda. I, Bard je "dobio" takve vještine!
Programira u čak 20 jezika, u prvom redu C++, Java i JavaScript, koji izazivaju ponajveći interes. Može i prenositi kod u Colab, Googleovo cloud bazirano Python notebook okruženje. Ima i mogućnost pomagati korisnicima kreirati funkcije unutar Sheets. Sve to samo je jasan znak da će Google uskoro integrirati ove mogućnosti u druge proizvode i usluge koje nudi.
Ipak, ono što izdvaja Bard jest precizno objašnjavanje dijelova koda, kao i njegovo precizno generiranje. Samim time, Googleova rješenja koja se temelje na umjetnoj inteligenciji uistinu "hvataju korak", a vrlo lako bi i mogla postaviti određene standarde pa učiniti Google liderom u još jednom području. Pogledajte u primjeru ispod kako ispravlja kod i objašnjava svaki korak:
Ali, ovaj alat još uvijek nije potpuno savršen pa iz Googlea upozoravaju da bi korisnici trebali sve provjeravati i sami, baš zato što je moguće da Bard pogriješi prilikom pisanja koda.
Sve u svemu, tko zna što nas čeka već u narednih godinu dana kad je kroz posljednjih pola godine postignut toliki uspjeh vezan uz umjetnu inteligenciju...
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.
Dva spektakularna gola Declana Ricea iz slobodnjaka dodatno su rasplamsali interes za završnicu UEFA Lige prvaka. Mogu li genijalci u Barceloninom dresu nakon rapsodije protiv Borussie ići do kraja?