Facebook je započeo suradnju s tvrtkama koje se bave antivirusnim programima, a sve kako bi u svoju ponudu dodao mogućnosti alata za uklanjanje malicioznog sadržaja sa stranice svakog korisnika koji se odluči pokrenuti alat - besplatno.
Tvrtke o kojima je riječ su Trend Micro i F-Secure, jedne od vodećih na svom polju. Alat za uklanjanje malicioznog sadržaja bit će postavljen u dio gdje korisnici mogu namjestiti postavke sigurnosti, a sve će funkcionirati na način kao što je dosad funkcionirala opcija blokiranja neželjenog sadržaja, tipa nekih igara ili aplikacija koje vam šalju prijatelju, a nisu vam interesantne.
Prednost je pak što neće biti potrebna isključivo korisnikova pažnja i djelovanje već će korisnik biti upozoren notifikacijom da postoji sumnja u korištenje "zaraženog" uređaja. Nakon toga će korisnik moći djelovati i spriječiti veću štetu, odnosno spriječiti štetu već u samom korijenu.
Naravno, pitanje privatnosti nameće se samo po sebi jer uz Facebook bi pristup korisnicima imale i dvije velike kompanije koje mogu manipulirati njima. Facebook garantira pravima korištenja da privatnost neće biti narušena, a alati za uklanjanje malicioznog sadržaja sami će se nadograđivati i neće ni na koji način ometati korisnike, "spajati" se na njihove profile ili činiti išta što bi izlazilo iz domene pružanja sigurnosti tijekom boravka na Facebooku.
Uostalom, sve ovo je nastavak strategije koju je Facebook započeo još 2012. godine, kada je krenula suradnja s mnogim kompanijama specijaliziranima za "antivirusnu borbu". Tada su, primjerice, korisnici sami mogli preuzeti softver i besplatno ga koristiti šest mjeseci.
Tako nešto nije postalo popularno i Facebook je otišao korak dalje pa nudi potpuno besplatne alate za sve svoje korisnike. Upravo zato bi bilo zanimljivo vidjeti koliko je plaćeno za tako nešto od strane Facebooka, ali ti podaci nisu javni.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.
Dva spektakularna gola Declana Ricea iz slobodnjaka dodatno su rasplamsali interes za završnicu UEFA Lige prvaka. Mogu li genijalci u Barceloninom dresu nakon rapsodije protiv Borussie ići do kraja?