Pilot projekt vodeće europske platforme za mobilnost uspješno je predstavljen u Estoniji, a do kraja 2021. namirnice će na ovaj način biti moguće naručiti i u Hrvatskoj, Portugalu, Litvi, Latviji, Rumunjskoj, Češkoj, Poljskoj, Slovačkoj i Švedskoj. Bolt Market uslugu bit će moguće koristiti u okviru postojeće Bolt Food aplikacije, a osim što se njome dodatno unaprjeđuje korisničko iskustvo, usluga će omogućiti dostavljačima dodatnu zaradu.
Bolt Market je usluga dostave namirnica koja povezuje dark storeove, odnosno mjesta za brzo preuzimanje robe, i kupce kako bi im omogućila brzu isporuku robe. Sinergija usluga dostave hrane i namirnica omogućit će Boltu učinkovitije upravljanje poslovanjem i pružanje kvalitetnije usluge korisnicima. O implementaciji usluge brinut će novi tim koji će se priključiti Boltu, a kojeg će činiti Category Manager, Country Manager, Operations Manager, Supply Manager i Operation Specialist. Bolt Market tim bit će zadužen za upravljanja lancem opskrbe i skladišnog poslovanja na lokalnoj razini, definiranje strategije poslovanja i postavljanje ciljeva te prilagodbu aplikacije korisnicima i dostavljačima.
„Podaci Eurostata za 2020. pokazuju da je 55 % građana Hrvatske kupovalo online, a na razini Europske unije najviše se naručivala odjeća, hrana iz restorana, ali i namirnice. Mnogi su tijekom pandemije otkrili pogodnost dostave namirnica na vrata i nastavit će koristiti dostavne usluge čak i nakon što ona završi, stoga Hrvatska itekako ima potencijala za uvođenje Bolt Marketa. U Hrvatskoj imamo čvrstu bazu iskusnih vozača i korisnika Bolt usluga, od prijevoza na zahtjev, preko najma romobila do dostave hrane i uvjereni smo kako će ovo biti profitabilna poslovna vertikala.“, izjavio je Dmitri Liberman, potpredsjednik poslovne vertikale dostave u Boltu, i dodao kako će Bolt iskoristiti ekspertizu i iskustvo u dostavi hrane te postojeću logistiku, tehnologiju i dostavljače kako bi predstavio novu uslugu.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.
Dva spektakularna gola Declana Ricea iz slobodnjaka dodatno su rasplamsali interes za završnicu UEFA Lige prvaka. Mogu li genijalci u Barceloninom dresu nakon rapsodije protiv Borussie ići do kraja?