Nova ekskluzivna ICTbusiness TV emisija donosi razgovore s top menadžmentom HT-a i prvo pojavljivanje i razgovor s novim CEO-om Kostasom Nebisom koji je tu poziciju preuzeo u travnju od Davora Tomaškovića.
HT se i ove godine pohvalio činjenicom kako su najveći privatni investitor u digitalnu infrastrukturu u Hrvatskoj i ostvaruju najveći doprinos digitalnoj transformaciji zemlje i to su potkrijepili predstavljanjem Digitalnog atlasa Ekonomskog instituta u Zagrebu.
Nebis ističe kako nastavljaju s ulaganjima, a Boris Drilo CTIO HT-a ističe kako se nastavljaju ulaganja i završetak projekta izgradnje nove mreže kao pripreme za 5G. Međutim i dalje im je za nastavak investiranja problem cijena prava puta, a s druge strane i visina naknada za radiofrekvencijski spektar koji će se putem aukcije dodjeljivati za 5G mrežu. To ističe i Drilo, napominjući da će do kraja godine biti modernizirano svih 2000 baznih stanica. To znači da će već krajem godine cjelokupna mobilna mreža Hrvatskog Telekoma imati LTE tehnologiju, odnosno omogućavati korisnicima vrhunsko iskustvo interneta u pokretu, ističe Drillo.
Poslovni i privatni korisnici sve više dobivaju priliku koristiti digitalizirane usluge i prilagođene potrebama koje zahtijevaju brzina i kvalitete usluge ističu Nataša Rapaić, članica Uprave i glavna operativna direktorica za privatne korisnike i Saša Kramar član Uprave i glavni operativni direktor za poslovne korisnike.
O konačnoj konsolidaciji domaćeg telekom tržišta i prodaji Optima Telekoma za ICTbusiness TV ekskluzivno govori Siniša Đuranović stariji potpredsjednik HT-a i glavni pravni savjetnik.
Pred vama je posljednja ekskluzivna TV emisija sa sajma IFA 2024 koji je ove godine proslavio svoj stoti rođendan. Sajam je ove godine posjetilo preko 215.000 posjetitelja iz 138 zemalja, od čega 133.000 stručnih posjetitelja, navode organizatori.
Umjetna inteligencija (AI) i strojno učenje (ML) transformiraju kibernetičku sigurnost omogućujući brže i točnije otkrivanje prijetnji. Ove tehnologije analiziraju goleme količine podataka kako bi identificirale neobične obrasce i ponašanja koji mogu ukazivati na sigurnosnu prijetnju. Za CMS, implementacija AI i ML može značajno poboljšati našu sposobnost otkrivanja i odgovora na prijetnje u stvarnom vremenu, smanjujući prozor mogućnosti za napadače ili čak automatizirati suvišne zadatke povezane s NIST okvirom za upravljanje rizicima.
Procjene pokazuju da će globalno tržište industrijske kibernetičke sigurnosti, koje je 2024. godine vrijedilo 84,54 milijarde dolara, do 2029. doseći 135,11 milijardi dolara, uz prosječnu godišnju stopu rasta (CAGR) od 9,8%. Taj rast pokreću sve veća integracija Interneta stvari (IoT) u sustave industrijske kontrole (ICS), primjena umjetne inteligencije i generativnog AI-ja u sigurnosnim rješenjima te prijelaz prema pametnoj proizvodnji.