Danas svi vole raspravljati o kriptovalutama, kako će se kretati njihova cijena, što i kako ulagati, ali mnogi zapravo o njima ne znaju mnogo. Kao i to da su kriptovalute pokretač nekih novih startupova.
Stoga smo u našem studiju ugostili Vedrana Vukman suosnivača startupa Revuto koji je dugo u kripto svijetu, a njegov je startup i preko kriptovaluta došao do investicije kako bis e razvila aplikacija koja će korisnicima olakšati upravljanje pretplatama.
Digitalna imovina koja se temelji na blockchainu transparentna je i lako dostupna te korisnicima daje potpunu kontrolu nad njihovim sredstvima, a to je ono što Revuto pokušava učiniti s pretplatama. U posljednjih nekoliko godina bilježi se snažan rast prihoda od pretplata, a očekivanja su impresivna. Prosječni europski potrošač troši 130 eura mjesečno na pretplate, što čini oko 5 posto ukupnih mjesečnih troškova. Gotovo petina potrošača nikada ne provjerava svoje pretplate, zbog čega polovica njih često plaća proizvode i usluge koje ili više ne koriste ili ih ne smatraju vrijednima novcu. Tu nastupa Revuto.
Glavni proizvod Revuta je mobilna aplikacija, rješenje za upravljanje pretplatama putem jedinstvenog sučelja, koja pomaže korisnicima da drže pod kontrolom svoje periodične troškove povezane s pretplatama. Uz aplikaciju, Revuto ekosustav čine i REVU token i platforma za mikro zajmove, od kojih svaki igra svoju ulogu u vraćanju dijela vrijednosti koje ekosustav generira svojim korisnicima.
Pred vama je posljednja ekskluzivna TV emisija sa sajma IFA 2024 koji je ove godine proslavio svoj stoti rođendan. Sajam je ove godine posjetilo preko 215.000 posjetitelja iz 138 zemalja, od čega 133.000 stručnih posjetitelja, navode organizatori.
Umjetna inteligencija (AI) i strojno učenje (ML) transformiraju kibernetičku sigurnost omogućujući brže i točnije otkrivanje prijetnji. Ove tehnologije analiziraju goleme količine podataka kako bi identificirale neobične obrasce i ponašanja koji mogu ukazivati na sigurnosnu prijetnju. Za CMS, implementacija AI i ML može značajno poboljšati našu sposobnost otkrivanja i odgovora na prijetnje u stvarnom vremenu, smanjujući prozor mogućnosti za napadače ili čak automatizirati suvišne zadatke povezane s NIST okvirom za upravljanje rizicima.
Procjene pokazuju da će globalno tržište industrijske kibernetičke sigurnosti, koje je 2024. godine vrijedilo 84,54 milijarde dolara, do 2029. doseći 135,11 milijardi dolara, uz prosječnu godišnju stopu rasta (CAGR) od 9,8%. Taj rast pokreću sve veća integracija Interneta stvari (IoT) u sustave industrijske kontrole (ICS), primjena umjetne inteligencije i generativnog AI-ja u sigurnosnim rješenjima te prijelaz prema pametnoj proizvodnji.