LG prekida proizvoditi UHD Blu-ray i klasične Blu-ray playere
Bez obzira na sve postoji tračak nade za UHD Blu-ray tržište. Magnetarov UDP800 player podržava ovaj format i još mnogo toga, uključujući funkcionalnost hi-fi audio reprodukcije.
Xiaomi, Oppo i Vivo zajedno su isporučili više od 2,6 milijardi uređaja u posljednjih deset godina.
Kineski proizvođači pametnih telefona Xiaomi, Oppo i Vivo tijekom godina su doživjeli veliki porast prodaje, postavši ozbiljna konkurencija za iPhone i Samsung na globalnom tržištu. Vidi se to po prvoj polovici ove godine, u kojoj su kombinirano prodali 180 milijuna uređaja.
Također, prema podacima Stocklyticsa, ova tri proizvođača zajedno su isporučila više od 2,6 milijardi uređaja u posljednjih deset godina. A još 2014. godine bili su tek manja imena u industriji... To se promijenilo zahvaljujući uspješnoj strategiji.
Sva tri kineska proizvođača poznata su po agresivnom cjenovnom pristupu, nudeći telefone visokih specifikacija po nižim cijenama, što ih čini posebno privlačnima na tržištima u razvoju, gdje je cijena ključni faktor. Također, uspjeli su privući nove korisnike jakim ekosustavima koji integriraju pametne telefone s ostalim pametnim uređajima.
Na kraju, napetosti između zapadnih zemalja i Kine potaknule su njihovu prodaju na domaćem tržištu, koje je najveće na svijetu i samim time najznačajnije u smislu ostvarenja prihoda.
Rezultat je impozantan jer 2014. su sva tri proizvođača zajedno isporučila 47,6 milijuna uređaja, da bi do 2020. došli do 316,2 milijuna i potom godinu kasnije do 452,8 milijuna, što je rekordna brojka u ovoj priči. Koronavirus i razne krize su promijenile situaciju pa se 2022. prodalo 355,2 milijuna uređaja, a prošle godine 270,3 milijuna. Samim time, milijarde isporučenih uređaja Xiaomi, Vivo i Oppo pretvorile su u velika svjetska imena.
Kad se gleda svjetsko tržište, ova tri proizvođača imaju 32,9 posto udjela, a ne tako davno su imala 9,3 posto, Samsung 25 posto i Apple 18 posto. U ovom trenutku, Samsung je na 19 posto, a Apple na 15,8 posto. Dakle, dok dva giganta osjećaju teret krize na globalnoj razini, kineski proizvođači uspostavljaju ravnotežu i polako smanjuju zaostatak.