Nvidia je najpoznatnija po svojim grafičkim procesorskim jedinicima (GPU) ili jednostavnije, grafičkim karticama. Ali, na Future Computer se moglo čuti da ta kompanija u posljednje vrijeme ipak više pažnje posvećuje softveru ispred hardvera.
"Trošimo oko 20 posto vremena na hardver i oko 80 posto na softver", izjavio je Manuvir Das, direktor odjela za poslovno računalstvo u Nvidiji.
Teško je zamisliti tu podjelu "80-20" s obzirom da je Nvidia usred predstavljanja novih grafičkih kartica serije RTX 40, koje bi trebale postaviti nove granice na tržištu i pomoći joj zadržati dominaciju nad konkurencijom. Odnosno, konkurentom.
Stoga, Dasova izjava je podsjetnik da Nvidia ima i drugih "aduta u rukavu", a da su grafičke kartice najuspješniji dio njenog poslovanja i omogućavaju kompaniji baviti se drugim stvarima. S nadom da će biti barem približno uspješne, odnosno, unosne.
Konkretnije, osim impresivne tehnologije DLSS supersamplinga i generiranja brzine kadrova, Nvidia je nedavno pokrenula novu platformu za modificiranje pod nazivom RTX Remix koja moderima omogućava jednostavno dodavanje RTX modova poboljšanih umjetnom inteligencijom u klasične DirectX 8 i DirectX 9 igre.
Također, razvija videoalate koji su više usmjereni na potrošače uz pomoć umjetne inteligencije kao što je RTX Broadcast.
I upravo je umjetna inteligencija bila poveća tema na konferenciji, a Nvidijin ju je direktor nazvao "problemom punog niza", koji zahtijeva rješenja i sa strane hardvera i sa strane softvera. Uz to, ona igra veliku ulogu u Nvidijinoj Omniverse platformi, koja iskorištava računalnu snagu svojih GPU-ova, poput izrade digitalnog Eartha 2.
"Neprestano radimo na algoritmima kako bismo razumjeli što naš hardver može, a što ne može", zaključio je Das.
Dakle, kroz godine pred nama bismo mogli malo više slušati i vidjeti od Nvidije u područjima koja se ne tiču GPU-a.