PayPal se odlučio žestoko ući na bitcoin tržište te je prije gotovo mjesec dana kupio 70 posto svih novih digitalnih novčića te kriptovalute. Kad se toj priči pridoda i ulaganje od strane Square Casha, tad je ukupno riječ o sto posto.
Ili, jednostavnije rečeno, PayPal i Sqaure Cash kupili su sve tek "izrudarene" bitcoine početkom studenoga.
Već to dovoljno govori o tome koliko se očekuje u bližoj i daljoj budućnosti od bitcoina te njegovog rasta vrijednosti. Naravno, kad velike i moćne kompanije izvedu takvo ulaganje, to je i znak ozbiljnosti u planiranju te jasan pokazatelj svim mogućim investitorima, ali i vlasnicima bitcoina, da se itekako isplati baviti ovom kriptovalutom.
Obzirom da je PayPal specijaliziran za obavljanje transakcija i kupovinu korištenjem mnogih valuta, nekako je bilo logično da prije ili kasnije krene u bitcoin priču, što se i događa. Naime, tijekom listopada, stiglo je priopćenje s te platforme o tome da će po novome oko 300 milijuna njenih aktivnih korisnika moći koristiti bitcoine prilikom obavljanja transakcija.
Upravo je ta najava "pogurnula" bitcoin s oko 12.000 američkih dolara vrijednosti do 18.977 dolara 20. studenoga. Trenutno, ta kriptovaluta vrijedi više od 19.000 dolara te se ne čini da će ubrzo padati, dapače. Možda probije i 20.000 dolara vrijednosti pa nadmaši situaciju u prosincu 2017.
Što se pojedinačnih investitora tiče, sve ovo i nisu dobre vijesti jer 21 organizacija u rezervama ima oko 14,42 milijarde dolara vrijednosti bitcoina. Odnosno, 832.351 bitcoin, ili ukupno četiri posto svih koji se trenutno nalaze na tržištu.
Predviđa se da će IT potrošnja u Europi u 2025. iznositi ukupno 1,28 trilijuna dolara, što je povećanje od 8,7 posto u odnosu na 2024., prema Gartneru. IT potrošnja u Europi je na putu da dosegne 1,18 trilijuna dolara do kraja 2024.
Google je najavio da njegov najnoviji kvantni čip Willow može obavljati računalne funkcije u djeliću vremena potrebnog tradicionalnom stroju. Pretraživački div je rekao da također donosi eksponencijalno smanjenje pogrešaka.
Umjetna inteligencija, nekad carstvo znanstvene fantastike, zauzela je svoje mjesto na vrhuncu znanstvenih dostignuća u Švedskoj. Na povijesnoj ceremoniji u Konserthusetu u Stockholmu, John Hopfield i Geoffrey Hinton primili su Nobelovu nagradu za fiziku za svoj pionirski rad na neuralnim mrežama.