Američkim tvrtkama također bi bilo zabranjeno dijeljenje mnogih detalja o svojim AI softverskim modelima.
Depositphotos
Administracija aktualnog američkog predsjednika Joea Bidena predstavila je "AI difuzijsko pravilo", koje ima za cilj ograničiti izvoz najtraženijih GPU-ova za AI primjene. Iako pravilo izričito ne spominje nijednu naciju, općenito se smatra da je usmjereno na sprečavanje Kine da pretekne SAD u razvoju umjetne inteligencije.
Pravilo predlaže tri razine licenciranja. Prva razina je bez ograničenja i uključuje domaće tržište te 18 strateških saveznika. Većina zemalja spada u drugu razinu, i imat će ograničenja na količinu računalne snage koju mogu uvoziti putem najnaprednijih američkih GPU-ova. Treća razina obuhvaća Kinu, Rusiju, Iran i Sjevernu Koreju te učinkovito zabranjuje američkim tvrtkama prodaju najmoćnijih GPU-ova tim zemljama.
Američkim tvrtkama također bi bilo zabranjeno dijeljenje mnogih detalja o svojim AI softverskim modelima s državama izvan prve razine, a morale bi tražiti dopuštenje od savezne vlade prije izgradnje velikih podatkovnih centara u bilo kojoj zemlji iz druge razine.
Mnogi, uključujući Udruženje industrije poluvodiča (SIA), osuđuju ovu odluku, smatrajući da će ograničenja više potaknuti nacije na suradnju s Kinom.
"Novo pravilo riskira izazivanje neželjenih i trajnih šteta američkoj ekonomiji i globalnoj konkurentnosti u poluvodičima i umjetnoj inteligenciji, ustupajući strateška tržišta našim konkurentima", navode u SIA-i.
Nvidia je također izrazila protivljenje, a Ned Finkle, potpredsjednik tvrtke za vladine poslove, izjavio je da administracija predsjednika Bidena "nastoji potkopati američko vodstvo s više od 200 stranica regulatornog kaosa, izrađenog u tajnosti i bez odgovarajućeg zakonodavnog pregleda".
Pravilo ima rok od 120 dana za raspravu pa ostaje otvoreno pitanje hoće li preživjeti dolazak administracije Donalda Trumpa.
Osvježeni izgled čini interakciju još privlačnijom i besprijekorno spaja stil s funkcionalnošću. Bilo da kupci traže inspiraciju za odjeću ili baš određene proizvode, poboljšana vizualna atraktivnost asistenta osigurava poboljšano i ugodno korisničko iskustvo.
Prema predviđanjima udruge SEMI (Association of Chip Design and Manufacturing Companies), Kina će zadržati vodeću poziciju u globalnoj potrošnji opreme za proizvodnju čipova, unatoč očekivanom dvocifrenom padu ove godine s vrhunca od 50 milijardi dolara u 2024. godini.
LG je ponovno prepoznat zbog predanosti održivosti i ekološki prihvatljivim inicijativama, osiguravši globalno priznate eko-certifikate za OLED televizore iz ove godine.