Izvršni direktor Cellnexa Marco Patuano rekao je da prodaja njegove austrijske imovine označava daljnji korak unutar sljedećeg poglavlja tvrtke, usklađivanje sa širom strategijom za postizanje cilja konsolidacije, pojednostavljenja korporativne strukture i usmjeravanja napora na postojeće prilike za rast na glavnim tržištima na kojima oni djeluju.
Depositphotos
Španjolski operater tornjeva Cellnex pristao je prodati svoje austrijsko poslovanje konzorciju ulagača za 803 milijuna eura. To znači da će operater nakon tri godine napustiti austrijsko tržište. Grupu investitora činili su Vauban Infrastructure Partners, EDF Invest i MEAG, objavio je Cellnex u priopćenju. Deutsche Bank i Mediobanca angažirani su kao financijski savjetnici za posao, koji podliježe regulatornom odobrenju.
Izvršni direktor Cellnexa Marco Patuano rekao je da prodaja njegove austrijske imovine označava daljnji korak unutar sljedećeg poglavlja tvrtke, usklađivanje sa širom strategijom za postizanje cilja konsolidacije, pojednostavljenja korporativne strukture i usmjeravanja napora na postojeće prilike za rast na glavnim tržištima na kojima oni djeluju. Također će omogućiti tvrtki da se usredotoči na bilancu i nagrađivanje dioničara, ispunjavajući obveze prema tržištu.
Cellnex je ušao na austrijsko tržište u siječnju 2021. putem ugovora vrijednog 10 milijardi eura kojim je tvrtka kupila imovinu tornjeva CK Hutchison u šest europskih zemalja, uključujući Italiju, Dansku, Švedsku, UK i Republiku Irsku. Tvrtka sa sjedištem u Španjolskoj upravlja s 4600 lokacija u Austriji. stc-ov infrastrukturni ogranak Tawal i GD Towers bili su među ponuđačima Cellnexovog austrijskog poslovanja, a Phoenix Tower International kojeg podržava Blackstone također je navodno iskazao interes.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu 2024. povećanje podatkovnog prometa u nepokretnim mrežama veće 26,8 posto i doseglo je 994,6 tisuća TB.
Ofcom je predstavio prijedlog da se operaterima mobilnih mreža omogući korištenje postojećeg spektra za satelitske usluge izravno na uređaj (D2D). Ovim potezom britanski čuvar planira učiniti tehnologiju dostupnijom širem krugu.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako je u posljednjem kvartalu pokazuju kako su domaći telekom operatori od usluga pristupa internetu i to prije svega najveći telekom operatori Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska, te oni manji kao Terrakom ostvarili rast prihoda 12,51 posto na 213,01 milijuna eura.