Korištenjem moćnih SAS analitičkih procedura (PROCs) i nativnih Python API-ja unutar Viya Workbencha ubrzava se razvoj visokoučinkovitih AI modela.
Namijenjen developerima i modelarima, SAS Viya Workbench je samouslužno, on-demand računalno okruženje za pripremu podataka, istraživačku analizu podataka te razvoj analitičkih i modela strojnog učenja.
To je fleksibilno, skalabilno i učinkovito razvojno okruženje koje je dostupno na zahtjev, s automatskim pokretanjem i zaustavljanjem uz minimalnu IT podršku. Namjensko analitičko okruženje nudi prilagodljivu računalnu snagu (CPU/GPU) prema potrebama projekta. Modeli i drugi rezultati mogu se koristiti u SAS Viya za upravljanje podacima, praćenje i operativnu primjenu.
Omogućava developerima i modelarima rad na jeziku po njihovom izboru, trenutno SAS-u i Pythonu, dok će R biti dostupan do kraja 2024. Kroz intuitivno i fleksibilno sučelje, Viya Workbench nudi dvije opcije razvojnih okruženja – Jupyter Notebook/JupyterLab i Visual Studio Code.
Naime, AI developeri i modelari žele raditi s modernim, open-source paketima i naprednim računalstvom u oblaku, ali su također pod pritiskom da isporuče brze rezultate i upravljaju troškovima. Osim toga, žele unaprijed izgrađene, skalabilne infrastrukture koje im omogućavaju da se usredotoče na stvaranje, inovaciju, iteraciju i testiranje svog rada.
Korištenjem moćnih SAS analitičkih procedura (PROCs) i nativnih Python API-ja unutar Viya Workbencha ubrzava se razvoj visokoučinkovitih AI modela. Dodatno, napredne i prilagođene Python biblioteke – jedinstvene za Viya Workbench – mogu značajno poboljšati brzinu i performanse uz minimalne promjene u developerovim postojećim Python programima.
Viya Workbench je dostupan putem Amazon AWS Marketplacea, a budući planovi uključuju podršku za dodatne pružatelje usluga u oblaku te opciju softvera kao usluge (SaaS). SAS nudi besplatan webinar koji objašnjava način primjene i druge detalje.
Neke tvrtke zanima samo smještaj njihovih servera, no pored samog smještaja ključno je osigurati i da oni rade u optimalnim uvjetima uz visoku pouzdanost, što je moguće korištenjem profesionalnog vođenog data centra kakav je onaj tvrtke Digital Realty u Zagrebu.
Nokia je predstavila kameru koja donosi multimedijski streaming od 360 stupnjeva putem 5G, Wi-Fi i Ethernet povezivanja. Uređaj je vodootporan, otporan na udarce i unaprijed instaliran softver i hardver za kibernetičku sigurnost.
Appleovi modemi koji su sami razvili zamijenit će Qualcommova rješenja u iPhone uređajima do 2027. Izvješća pokazuju da bi se Appleovi interni čipovi prvi put koristili u ažuriranju serije iPhone SE zakazanom za početak 2025. godine.