Razvoj nove verzije iDIREKT-a za poslovne korisnike je vrlo složen projekt i trajao je dulje od godinu, no o cijeni koliko je koštala promjena nisu željeli odgovoriti. Novom verzijom iDIREKT-a za poslovne korisnike RBA nastoji modernizirati korisničko iskustvo u skladu sa suvremenim normama te na tragu postojeće aplikacije iDIREKT za stanovništvo, za koju su iskustva pozitivna, cime se doprinosi lakšoj i brzoj prilagodbi korisnika za one koji koriste obje aplikacije, tvrde u RBA.
Budući da promjena nije samo kozmetička već strukturna, naknadne promjene u korisničkom sučelju će biti lakše implementirati, čime ćemo pokušati pratiti daljnje svjetske trendove te zelje korisnika, ističu u RBA.
Naglašavaju kako se planira i mobilna aplikacija koja će nuditi i integrirani mToken za prijavu na iDIREKT, te osnovne funkcionalnosti mBankinga i to za početak za Appleov iOS operativni sustav i Googleov Android koje će se tijekom vremena postupno nadograđivati. Za ostale operativne sustave moguće je da će uskoro biti stvorene mobilne aplikacije.
Kao ključne mogućnosti ističu oročavanje depozita, mogućnost učitavanja predložaka u obliku Excel datoteka, novi univerzalni HUB 3 format za zadavanje datoteka za isplatu plaća, novi, poboljšani XML format izvadaka.
Tu je, kako tvrde i mogućnost preuzimanja pojedinačnih faktura za pojedine usluge koje su poslovni korisnici do sada zaprimali postom, digitalni potpis na svim izvješćima u PDF formatu, individualizirane postavke prema potrebama korisnika i novi, moderan vizualni izgled aplikacije.
„U izradi nove verzije iDIREKT-a za poslovne korisnike uzeta je obzir brojna komunikacija klijenata s Bankom putem sustava poruka unutar same aplikacije. Također, analizom internih statističkih podataka uzete su u obzir ceste akcije i navike korisnika kako bi iste još bolje radile“, zaključuju u RBA.
"Mora postojati ravnoteža između izvoznih ograničenja u svrhu nacionalne sigurnosti i osiguravanja što šire primjene naše tehnologije. To je dobro za američka radna mjesta i američko gospodarstvo", izjavila je Su.
Više od deset godina Bosch provodi istraživanja u području kvantne tehnologije te igra odlučujuću ulogu u komercijalizaciji kvantnih senzora. Od 2023. godine ima razvojnu suradnju s tvrtkom Element Six, vodećim svjetskim pružateljem rješenja za sintetske dijamante.
Prema nerevidiranom konsolidiranom financijskom izvještaju, neto dobit ESB grupe nakon manjinskog utjecaja u prvom tromjesečju 2025. iznosila je 69 milijuna eura, 6,2 posto više u odnosu na 65 milijuna eura u istom razdoblju 2024.